W dniach 27,28 i 29 maja 2024 roku klasy 2 TB i 2 TC wraz z opiekunami – Panią Danutą Piechowicz, Panią Iwoną Ziembą oraz Panią Anną Raczewską – wyruszyły na wycieczkę szkolną do Gór Sowich oraz Czech. Program wycieczki był bardzo napięty, ale nasza zorganizowana młodzież świetnie sobie poradziła z każdym jego wyzwaniem. Już pierwszego dnia czekała na nas zabawa w Folwarku Szyfrów, pozwalająca poznać historię Dolnego Śląska. Następną wielką atrakcją wycieczki był spływ pontonami Nysą Kłodzką. To był nie lada wyczyn ujarzmić rzekę pagajami w ręku. Kolejnego dnia udaliśmy się do Zamku Grodno a także czekała na nas przygoda w czeskim miasteczku skalnym Adrspach. Pogoda nieco sprawiła nam psikusa, ale nam nie straszny deszcz i burza, więc pogoniliśmy wewnętrznego tchórza. Po drodze rzuciliśmy oko na piękną kamienną tamę na Jeziorze Bystrzyckim. Ostatniego dnia poznaliśmy historię powstania węgla, tym samym zwiedziliśmy starą kopalnię w Nowej Rudzie w towarzystwie psotnika Ducha Skarbów. Końcowym punktem programu był rytmiczny spacer na górę Wielka Sowa. Do Gorzowa wróciliśmy zadowoleni, bogatsi krajoznawczo i super zintegrowani.

Iwona Ziemba
Danuta Piechowicz
Anna Raczewska