WYJAZD DO MIĘDZYRZECZA

Tuż przed feriami klasa 2 TK udała się z wizytą do zakładu pracy EPL w Międzyrzeczu. EPL Poland to producent i dostawca opakowań z tworzyw sztucznych. Jeśli ostatnio kupowaliście pastę do zębów, lub krem w tubce, to istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że ta tubka została wyprodukowana właśnie tu. Po odbyciu szczegółowego szkolenia BHP i zapoznaniu się z ofertą firmy, odziani w gustowne stroje ruszyliśmy na zwiedzanie linii produkcyjnej. I tu dzieje się cała magia – od arkusza plastiku do gotowej tubki. Cały proces oczywiście odbywa się z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń i pod okiem fachowców. Niestety nie możemy zdradzić szczegółów procesów technologicznych – groziłaby nam za to poważna kara. Następnie udaliśmy się na krótki poczęstunek i zaopatrzeni w pamiątkowe gadżety, ruszyliśmy w drogę powrotną.