Nadszedł czas, by podsumować kolejny wyjątkowy rok szkolny pełen wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil…

21 czerwca 2024 roku przy ul. Dąbrowskiego 33 świadectwa promocyjne odebrali uczniowie klas 1 – 4 technikum i 1 – 2 szkoły branżowej. Świadectw z biało-czerwonym paskiem było aż 72.

Najlepszymi uczniami w technikum zostali:

Bartosz Kowalski– klasa 3 TH – średnia 6,00

Aleksander Ulatowski – klasa 4 TB – średnia 5,94

Julian Machowski – klasa 2 TP – średnia 5,86

Bartosz Kowalski został wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2024/2025.

Najlepszym uczniem w szkole branżowej został:

Dawid Idziaszek – klasa 2 BsM – średnia 5,79

Klasami, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce są:

4 TP – wych. mgr Oksana Bednarz – średnia 4,44

2 TP – wych. mgr Danuta Cywicka – średnia 4,36

3 TP – wych. mgr Ewa Pańczyk – średnia 4,34

Najwyższą frekwencją wykazały się klasy:

1 TB – wych. mgr Sylwia Chudy – 89,93%

1 TA – wych. mgr inż. Krzysztof Klek – 87,40%

1 TD – wych. mgr inż. Konrad Szczypiór – 85,15%

Nie tylko nauka wypełnia życie naszych uczniów… Cała społeczność Elektryka stanęła na wysokości zadania z wielkim zapałem angażując się w akcje społeczne i wolontariackie, tj. Przerwa na Czytanie, Maraton Pisania Listów, zbiórki darów i datków pieniężnych na Hospicjum św. Kamila, OTOZ Animals Inspektorat w Gorzowie Wlkp., Paczuszkę dla Maluszka, żołnierza z Ukrainy, fundację Mam Marzenie oraz biorąc udział w wyborach na nowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Nasi uczniowie stawali też dzielnie w szranki i odnosili sukcesy podczas XLVII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, Konkursie Wiedzy o Energetyce PW, Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce, w turniejach tenisa stołowego, unihokeja, siatkówki i koszykówki dla chłopców oraz lekkiej atletyce.

Sławomir Durkacz z klasy 3 TF, laureat Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce, otrzymał Stypendium Edukacyjne Prezydenta Miasta Gorzowa.

W ramach ukulturalniania i uwrażliwiania, nasza młodzież często gościła w Teatrze im. J. Osterwy i w salach kinowych „Heliosa” i Miejskiego Ośrodka Sztuki.

Nie zabrakło też integracji klasowych i wycieczek do Włoch, Czech, Niemiec oraz po całej Polsce.

Życzymy Wszystkim udanego i bezpiecznego odpoczynku, pełnego radości i zasłużonego relaksu. Niech nadchodzące wakacje będą czasem naładowania baterii i zbierania sił na nowe wyzwania. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Anna Inman – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Zakończenie klas 1 i 2

Zakończenie klas 3 i 4