Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
Absolwent Elektryka najlepszym technikiem w kraju! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:28

Absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. zdobył tytuł SUPER TECHNIK 2018., co oznacza, że jest najlepszym technikiem wśród absolwentów szkół technicznych w Polsce!

9 stycznia 2019 r. w siedzibie głównej SIMP (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich) Adrian Matusiak odebrał  z rąk prezesa SIMP  najwyższe wyróżnienie, puchar i nagrodę pieniężna – Najlepszy Technik roku spośród wszystkich absolwentów techników w  kraju.

Adrian Matusiak w latach nauki w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim dał się poznać z najlepszej strony, wielokrotnie zajmując wysokie noty w konkursach i olimpiadach.  Obecnie jest studentem automatyki i robotyki na Politechnice Wrocławskiej.


Co piszą inni:

http://www.gorzow.pl/PL/3235/6591/Absolwent_Elektryka_najlepszym_technikiem_w_kraju/k/

http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/7,36844,24407241,gorzowianin-najlepszym-technikiem-w-kraju.html

http://www.gorzow.com/informacje/74850/

http://www.gorzow24.pl/news/1/z-miasta/2019-01-28/nie-ma-lepszych-od-adriana-z-gorzowa-5857.html?fbclid=IwAR0zsBQNGkdduP6nUfPzrAY2v1tlyUT48-rQtaO9m5Czn7DuH2vk9_mbuU4

 
TAK SIĘ BAWI "ELEKTRYK" - STUDNIÓWKA 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 stycznia 2019 11:06

12 stycznia, w hotelu Mieszko odbyła się Studniówka Zespołu Szkół Elektrycznych.

Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem. Jako pierwsi zatańczyli: klasa 4TB- technik mechatronik, poprowadzona przez Pana Dyrektora Stanisława Jodko i wychowawczynię Magdalenę Ludwiczak oraz klasa 4TE- technik teleinformatyk i informatyk z Panią Kierownik Szkolenia Praktycznego Anetą Matczak i wychowawcą Piotrem Szeferem.

Następnie w takt poloneza poszli: klasa 4TC- technik elektronik, z Panią Dyrektor Krystyną Leśko oraz wychowawcą Ryszardem Patalasem, a także klasa 4TG- technik odnawialnych żródeł energii
i technik energetyk z Panem Dyrektorem Arturem Karasińskim i wychowawczynią Moniką Piechowiak.

Jako ostanie zaprezentowały się  klasy: 4TD- technik informatyk i 4TA- technik elektryk wraz z wychowawcami Panią Katarzyną Tomicką oraz Panem Mikołajem Gierłowskim. 

Część oficjalną uroczystości poprowadzili: wychowawca klasy 4TC Ryszard Patalas oraz uczennica klasy 4TG Agata Gonciarz.

Pan Dyrektor oraz ksiądz Mariusz Stadnicki życzyli uczniom dobrej zabawy. Głos zabrała także Pani Grażyna Wojciechowska- radna i prezes fundacji Czysta Woda.

Uczniowie podziękowali dyrekcji i nauczycielom za wyrozumiałość, cierpliwość i opiekę przez wszystkie lata nauki.

Zabawa trwała do białego rana. Oprócz tańców, był także występ zespołu muzycznego, w którym grał uczeń klasy 4TC Szymon Kulczyński. Duże wrażenie na gościach zrobił wielki, piękny i smaczny tort studniówkowy.

Teraz dwa tygodnie ferii zimowych, a po nich czas na solidną naukę, bo do matury zostało już tylko 100 dni.

Magdalena Ludwiczak


źródło: https://gazetalubuska.pl/studniowki-2019-w-gorzowie-studniowka-pelna-energii-tak-sie-bawili-maturzysci-z-elektryka-w-gorzowie-zdjecia/ar/13803545#aktualnosci

 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 grudnia 2018 08:10


 
Bogatsi o nowe doświadczenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 grudnia 2018 11:03

Dnia 19 grudnia br. uczniów: Alina Marciniak z klasy 4 TE, Adrian Goral z 1 TD, oraz Gabriel Grudka i Bartosz Szumega z klasy 1 TB, w ramach przygotowań do Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarskie, uczestniczyli w wycieczce do Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”.

Celem wycieczki było zapoznanie się w praktyce z technologią mleczarską. „Mlekpol” w Gorzowie to zakład bardzo nowoczesny i wysoko wyspecjalizowany w produkcji mleka i serwatki w proszki Zastosowane w nim technologie należą do światowej czołówki rozwiązań technologicznych.

Kierownik produkcji w ciekawy sposób przybliżył uczniom tajniki linii produkcyjnej jak również sposoby przetwarzania mleka i uzyskania w ten sposób produktów mlecznych. Poza tym uczniowie dowiedzieli się jak mleko zostaje dostarczane do zakładu, oraz jakim badaniom jakościowym zastaje poddane.

Dużym zainteresowaniem uczestników zwiedzania cieszyło się laboratorium, w którym prowadzi się analizy m.in. na zawartość wody w mleku, tłuszczu, białka oraz obecności antybiotyków.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń, na jej zakończenie zostali zaproszeni na degustację serwatki w proszku, a przede wszystkim była źródłem wiedzy praktycznej z zakresu produkcji i przetwórstwa mleka.


Pragniemy podziękować Panu Edmundowi Borawskiem Prezesowi Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie za umożliwienie zwiedzenia Oddziału ZPM w Gorzowie Wlkp.”

Zuzanna Kuźmińska

 
Kino na poważny temat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 grudnia 2018 09:46

W ostatnim czasie mieliśmy okazję zobaczyć dwa ciekawe filmy oraz uczestniczyć w debatach na temat związany z filmem. 4.12.2018r. z klasami 2TF, 3TF oraz 3TG obejrzeliśmy film „Bohemian Rhapsody”, natomiast klasy 2TA, 2TB, 2TC, 3TB oraz 3TE uczestniczyły w seansie „Utoya”. Dwa zupełnie inne filmy, poruszające inne tematy, a jednak mające coś wspólnego – skłaniające do przemyśleń. Okazuje się, że brak empatii, tolerancji dla inności, nienawiść zawsze niosą ze sobą cierpienie niewinnych osób.

Freddy Mercury był genialnym wokalistą, artystą charyzmatycznym. Niestety był też przez większość swojego życia bardzo samotny. Okazuje się, że wśród sławy, pieniędzy, legendy za życia można pozostać zagubionym człowiekiem. Film pokazuje nam jak wiele czasu potrzebujemy, aby odkryć siebie, ile rzeczy musimy spróbować, by być pewnym. Razem z Freddie'm idziemy różnymi ścieżkami, uświadamiając sobie jacy jesteśmy i jaki był wokalista Queen. W filmie widzimy Mercury'ego jako osobę, która szuka siebie. Poszukiwanie idealnej piosenki, tonu, głosu, nagrania, aby zostać zapamiętanym jak najdłużej, aż po odkrywanie miłości i seksualności. Przełamywanie schematów, żeby zadziwić widownię, krytyków i innych artystów. Mieszanie stylów, motywów, brzmień i instrumentów, by stworzyć arcydzieło jakim jest „Bohemian Rhapsody”. W tych poszukiwaniach przeszkadzają mu uprzedzenia innych, tradycja i przypisane role, strach. Geniusz muzyczny boryka się z innością, której nie akceptuje świat oraz ze słabościami, które chętnie są wykorzystywane…

„Utoya” to film fabularny, jednak wzorowany na prawdziwym zdarzeniu – masakrze na norweskiej wyspie dokonanej na młodzieży wypoczywającej na obozie letnim. Człowiek, który wdarł się na wyspę w przebraniu policjanta i strzelał do dzieci tłumaczył swój czyn politycznie – jako ostrzeżenie dla poczynań Norweskiej Partii Pracy. Ale czy można to w ogóle wytłumaczyć? Zabijanie ludzi z zimną krwią, patrzenie na uciekające w panice dzieci, przyglądanie się beznamiętne jak upadają zalane krwią- czy to można wytłumaczyć? Nienawiść, brak uczuć wyższych i wyrzutów sumienia, to powody zamachu. Niestety akty terrorystyczne zdarzają się. Warto wiedzieć jak się zachować w sytuacjach kryzysowych, bo kiedy nie mamy wiedzy na ten temat, kierują nami tylko emocje, a to jeden krok od paniki. Po filmie omówiliśmy zasady postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego i innych sytuacji kryzysowych.

Michalina Nowak, 2TF

Joanna Józwa Jelinčić

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 140
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.