To był czas podsumowań, podziękowań, życzeń, ale także refleksji. 169 absolwentów Zespołu Szkół Elektrycznych 26 kwietnia br. otrzymało świadectwa ukończenia technikum.

Ostatnie pięć lat to był czas dodatkowych wyzwań dla tegorocznych absolwentów – pandemia, nauczanie zdalne, okrucieństwa wojny w Ukrainie – wyliczał Stanisław Jodko, dyrektor ZSE. Jednocześnie dzięki wspólnej wytężonej pracy z sukcesem udało się utrzymać renomę Zespołu Szkół Elektrycznych jako bardzo dobrej szkoły – podkreślał S. Jodko, który wręczył najlepszym absolwentom świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody oraz dyplomy gratulacyjne. W ten sposób uhonorowani zostali:

1. Małgorzata Jastrzębska, kl. 5 TC – średnia ocen 5,86 – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości oraz stypendystka Prezesa Rady Ministrów i programu “Lubuscy Zawodowcy”,

    2. Karol Tokarek, kl. 5 TP – średnia ocen 5,75  – stypendysta programu “Lubuscy Zawodowcy”,

    3. Maksymilian Urbanowicz, kl. 5 TP – średnia ocen 5,58,

    4. Jakub Przybysz, kl. 5 TP – średnia ocen 5,49 – członek Samorządu Uczniowskiego, twórca nowej strony internetowej Zespołu Szkół Elektrycznych i współorganizator Gorzów Future Leaders Expo,

    5. Wiktor Jachimczak, kl. 5 TE – średnia ocen 5,33,

    6. Kacper Granos, kl. 5 TB – średnia ocen 5,25,

    7. Bartłomiej Raszpla, kl. 5 TB – średnia ocen 5,18,

    8. Oskar Cywiński, kl. 5 TD – średnia ocen 5,13, 

    9. Olga Durkacz, kl. 5 TP – średnia ocen 5,11 – stypendystka programu “Lubuscy Zawodowcy”,

    10. Paweł Kuna, kl. 5 TC – średnia ocen 5,11 – współorganizator Gorzów Future Leaders Expo

    11. Martyna Bajan, kl. 5 TE – średnia ocen 5,06,

    12. Maciej Zygmunt, kl. 5 TP – średnia ocen 5,06 – działacz szkolnego radiowęzła.

    13. Piotr Kuchowicz, kl. 5 TP – średnia ocen 5,00 –  finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes,

    14. Mateusz Turbański, kl. 5 TD – średnia ocen 5,00,

    15. Zuzanna Nowak, kl. 5 TG – średnia ocen 4,84,

    16. Marcel Owczarek, kl. 5 TB – średnia ocen 4,82,

    17. Magdalena Mruk, kl. 5 TG – średnia ocen 4,78,                

    18. Krzysztof Tajchman, kl. 5TD – średnia ocen 4,80,  

    19. Jakub Olejnik, kl. 5 TP – średnia ocen 4,78,

    20. Jakub Tokarek, kl. 5 TP – średnia ocen 4,78,

    21. Kacper Kubiak, kl. 5 TC – średnia ocen 4,76.

    Nagrodzeni zostali także najlepsi sportowcy:

    1. Maciej Zygmunt, kl. 5 TP – tegoroczny wicemistrz Międzyszkolnej Ligii Strzeleckiej, wieloletni reprezentant szkoły w zawodach strzeleckich,
    1. Paweł Wróbel, kl 5 TG – wielokrotny mistrz Gorzowa w koszykówce, wicemistrz finałów wojewódzkich, dwukrotny zdobywca brązowego medalu w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w piłce koszykowej oraz kapitan zespołu.
    1. Sarris Youssef, kl. 5 TD – dwukrotny brązowy medalista Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w unihokeju.


    Doceniono również zaangażowanie na rzecz rozwoju szkolnej społeczności. Nagrodzono:   

    1. Jakuba Przybysza, kl. 5 TP – członka Samorządu Uczniowskiego,
    1. Aleksandra Wegnera, kl. 5 TP – członka Samorządu Uczniowskiego,
    1. Macieja Zygmunta, kl. 5 TP – działacza szkolnego radiowęzła,
    1. Mikołaja Kapciaka, kl. 5 TA – działacza szkolnego radiowęzła,
    1. Mateusza Andrzejczaka, kl. 5 TA – członka szkolnego zespołu muzycznego “Pod Napięciem”  –  instrument  gitara,
    1. Bartłomieja Pawelczaka, kl. 5 TA – członka szkolnego zespołu muzycznego “Pod Napięciem” – instrument  gitara.

    Podczas pożegnalnej uroczystości chwile radości z osiągniętych sukcesów przeplatały się z momentami refleksji. „Nie wiem, dokąd prowadzi ta droga… „ –  recytował wiersz „Droga” Juliana Kornhausera Paweł Kuna z kl. 5TC.  „Ważne są tylko dni, których jeszcze nie znamy” –  brzmiały słowa piosenki Marka Grechuty zagranej przez szkolny zespół muzyczny Pod Napięciem, który zapewnił oprawę muzyczną uroczystości. Maciej Kaczmarczyk z kl. 2 TF w imieniu społeczności szkolnej mówił „Dziś przychodzi czas na pożegnanie, czas na zamknięcie jednych drzwi i otwarcie drugich”, co pięknie komputerowo zwizualizowała Natalia Bednarek z kl. 4TD – Teraz, moi drodzy koledzy, czas spojrzeć w przyszłość z uśmiechem na twarzy i otwartym umysłem – odważnie stwierdziła Małgorzata Jastrzębska z kl. 5TC, która w imieniu wszystkich absolwentów podziękowała dyrekcji, nauczycielom za wsparcie, doświadczenie i cierpliwość. Życzenia do absolwentów nie tylko skierował dyrektor Stanisław Jodko, wychowawcy: wicedyrektor Aneta Matczak (5TA), wicedyrektor Artur Karasiński (5TB),  Monika Piechowiak (5TC), Katarzyna Tomicka (5TD),  Marek Genge (5TE), Marta Marcinkowska (5TG), Grzegorz Remiszewski (5TP), ale także prowadzący uroczystość Gracjan Antonowicz z kl. 4TD i Paweł Kaliczyński z kl. 4TP oraz prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, którego list odczytała wicedyrektor Krystyna Leśko. Pożegnalne spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie absolwentów i grona pedagogicznego na szkolnym boisku. Anna Zaleska