ACTEMIUM GmbH w Zespole Szkół Elektrycznych

We wtorek 30 stycznia 2024 gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy Actemium GmbH z Niemiec. W skład delegacji weszli przedstawiciele działu zatrudnienia i HR oraz kierownicy inwestycji budowlano – elektrycznych prowadzonych przez Actemium.

Po spotkaniu z Dyrektorem Szkoły odbyły się dwa spotkania z uczniami naszej szkoły na auli. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas III, IV i V Technikum. Goście przedstawili zakres działalności Actemium w branży elektroenergetycznej. Szeroki zakres działalności firmy i jej podejście do pracownika spotkało się z zainteresowaniem uczniów. Jednym z prelegentów był uczeń naszej szkoły, który odbył już praktyki zawodowe w Actemium.

Na uczniów czeka więc nowe wyzwanie i nowe możliwości chociażby w zakresie odbycia praktyk zawodowych a w przyszłości możliwość znalezienia pracy.

Goście odwiedzili również pracownie szkolne przy ul. Grobla 9. Poznali pracownie i obserwowali uczniów podczas wykonywania zadań.

Wszyscy liczymy na dobrą współpracę i udział uczniów w praktykach zawodowych w Actemium GmbH.