W dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się  FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce.

Blok programistyczny oraz Blok teletechniczny, w którym brał udział nasz uczeń z 3Tf technik informatyk Sławomir Durkacz. Po 30 uczestników w dwóch blokach w ciągu 2 dni zmagań musieli rozwiązać pisemnie 10 zadań teoretycznych zamkniętych i  3 praktyczne z zakresu zagadnień:

Blok teletechniczny: Mikrotik, TP-Link, Cisco + zagadnienia z sieci komputerowych

Blok programistyczny: MySQL, PHP, C++, Phyton, PHP, JavaScript

Nasz uczeń uzyskał tytuł LAUREATA OLIMPIADY w bloku teletechnicznym. Finaliście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gospodarz olimpiady zapewnił uczestnikom dużo atrakcji, takie jak zwiedzanie Huty Szkła, pokazy druku 3D oraz zwiedzanie przepięknego miasta od 1375 roku Jarosławia z jego 3 poziomowymi podziemiami i licznymi kościołami.

Sabina Górnik – Durkacz