Witaj na stronie startowej
Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 listopada 2018 10:13

27.11.2018r.  odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Kolejny raz najlepszy był uczeń klasy 3 TG Marcel Czapnik. Dalsze  miejsca zajęli Maciej Perske z klasy 4TD oraz Bartłomiej Wojciechowski z klasy 2TA. W eliminacjach szkolnych udział brało 19 uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie. Finalistom etapu szkolnego życzę powodzenia w kolejnych etapach olimpiady.                                               

Anna Raczewska-Franklin


 
EDUKACJA = PASJA = PRACA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 12:20

23 listopada 2018 roku w Hotelu Mieszko odbyło się sympozjum techniczne pod hasłem „INNOWACJE = EDUKACJA = PASJA”. Gospodarzami spotkania byli: Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp. im. Jerzego Szmyta, oraz Zespół Szkół Elektrycznych. Razem z uczniami Elektryka prelekcji wysłuchali m. in.: Pani Janina Grzecznowska – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego, Pan Włodzimierz Fleischer – Dyrektor SIMP, Pani Grażyna Wojciechowska – Radna Miasta Gorzowa Wlkp., Pan Piotr Kruk – Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych.

Spotkanie na polu naukowym stanowiło świetną okazję do wyróżnienia wybitnych uczniów, których pasja i szczególne zainteresowania techniczne doprowadziły do otrzymania stypendiów ufundowanych przez Oddział Gorzowski SEP. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Alina Marciniak z klasy 4TE, Adam Matykiewicz z klasy 4TC, Kacper Pierzyński, uczeń klasy 3TD.

Listę prelegentów otworzył Pan Mieczysław Garus – Specjalista ds. Zabezpieczeń i Automatyki ENEA Operator Sp. z o.o. referatem „FDIR - automatyka w głębi sieci średniego napięcia (SN) na przykładzie pilotażu wdrożeniowego w Enea Operator Sp. z o.o. Oddział Dystrybucji - Gorzów Wlkp.”. Pan Eugeniusz Bornikowski – kierownik Wydziału Zabezpieczeń i Automatyki Enea Operator przedstawił, czym jest „Optymalizacja technologii, urządzeń i systemów w elektrowniach fotowoltaicznych i bankach energii”.  Następnie Mikołąj Hryniewski, uczeń klasy 2TA wystąpił, aby zreferować „Technologię lampową i jej reaktywację”. Pan Robert Matykiewicz – dyrektor ds. energii odnawialnej i klimatyzacji z firmy Enter Sp. z o. o. mówił z kolei o „Optymalizacja technologii, urządzeń i systemów
w elektrowniach fotowoltaicznych i bankach energii”. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości pan Paweł Kowalski, nauczyciel historii przedstawił swoje „Refleksje jubileuszowe na 100-lecie niepodległości Polski”.

Dobrą energię zapewnił publiczności zespół muzyczny „ELEKTROGITARY” pod opieką p. Barbary Jastrzębskiej, wykonując swój program artystyczny.


 
Zawody piłki nożnej chłopców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 07:07

Na przełomie października i listopada uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych brali udział w rozgrywkach Mistrzostw Gorzowa w piłce nożnej. Po pasjonujących meczach grupowych, w których odnieslismy cztery zwycięstwa i zanotowaliśmy jedną porażkę z 12 punktami zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. W półfinale wygraliśmy z I LO i weszliśmy do Wielkiego finału, w którym to zmierzylismy się z Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego. Po dobrej grze przegraliśmy dopiero w rzutach karnych i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce. Po zawodach pozostał niedosyt gdyż w meczu grupowym pokonaliśmy ALMS.

Zespoł ,,Elektryka" reprezentowali :

Marcin Bartnik , Wojtek Łoziński, Jakub Dobrzelecki, Czarek Danisz, Dominik Piechaczek, Jakub Borecki, Jakub Markowski, Kacper Błaż, Andrzej Jasik, Michał Różański.

Nauczyciel Karol Dębski


 
,,O minionej przodków chwale”- IV Gorzowskie Zaduszki 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 07:06

Listopad tego roku jest wyjątkowy, bo przypada 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Godnie uczcili to święto i pamiętali o tych, co oddali życie za ojczyznę uczestnicy gorzowskich Zaduszek.

Wieczorem 5 listopada na deskach teatru wystąpili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Gorzowie, Kompania kadetów im. Zesłańców Sybiru przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, 45 gorzowska drużyna harcerzy i zuchów ,,Płomień” przy SP nr 15 oraz Zespół O.K. przy SP nr 21.

Utwór inicjujący imprezę ,,Polak Mały” Władysława Bełzy w wykonaniu Oli i Jacka Mataczyna (SP nr 15), wprowadził w podniosły nastrój. Pulsował on jak krew, kiedy wybrzmiewała melodia z filmu ,,Polskie drogi” (Izabela Serpina- flet, Marek Zalewski- fortepian) czy ,,Pobudka wojskowa” (Ignacy Bańdziak- trąbka). Czarował głosem Hubert Konieczny (II LO) w roli Guślarza z ,,Dziadów” Adama Mickiewicza, a dźwięki chorału gregoriańskiego ,,Bogurodzicy” poderwały z miejsc słuchaczy. Ściany teatru wręcz zadrżały podczas wykonania manifestu wolności, czyli  ,,Murów” Jacka Kaczmarskiego, dzięki dźwięcznym głosom Kacpra Zielińskiego oraz Kamila Saczkowskiego (obaj z ZSEl.) Patos chwili wzmógł Filip Kaczmarczyk, recytując ,,Legendę z dziejów Polski” przy dźwiękach bijącego dzwonu Zygmunta.

Autorka scenariusza, Jolanta Staciwa, wybrała płomienne utwory, które pokazały młodym i starszym mieszkańcom naszego miasta barwy patriotyzmu. Mistrzowskie wykonanie utworów Fryderyka Szopena przez uczniów Szkoły Muzycznej I i II Stopnia- Patryka Skibińskiego (,,Etiuda rewolucyjna”) oraz Oliwię Gredżuk (,,Mazurek a-moll”) wywołało eksplozję uczuć i braw. Najmocniejszym jednak akcentem, przypominającym o tym, że ojczyzna jest nam dana, ale i ,,zadana”, była projekcja wystąpienia św. p. papieża Jana Pawła II. Wzruszenie ogarnęło zwłaszcza tych, którzy pamiętają sylwetkę i nauki ojca narodu, zawsze wierzącego w dobro, bo jak mówił ,,nie wolno nigdy godzić się na zło”.

Na widowni w szczególnym napięciu słuchali pionierzy miasta i dzieci wojny, pamiętający trudy wojennej zawieruchy. Za serce chwyciły wykonane pieśni, np. ,,Warszawo ma” (Ewa Jamróz z ZSTiO), ,,Hymn Sybiraków” (chór szkolny z II LO pod kierownictwem Iwony Bańdziak) oraz ,,Czerwone maki na Monte Cassino” (Natalia Karakicz z ZSTiO). Wiele osób nie wstydziło się swoich łez.

W pamięć zapadały słowa wierszy czy piosenek: ,,Bo wolność krzyżami się mierzy/ Historia ten jeden ma błąd”, i ,,Jak wspomnień ślad/ Wraca dziś/ Pamięć o tych, których nie ma” (przejmujące wykonanie Katarzyny Burzyńskiej), a ,,Szli, by walczyć o twój dom”.

Bezcenne przeżycia dopełniały obrazy- oprawa scenograficzna Dariusza Sapkowskiego, filmy i zdjęcia Zbigniewa Wójcika oraz prezentacja multimedialna Damiana Matuszewskiego i Wojciecha Woźniaka, zaś koordynatorem występów była Zuzanna Kuźmińska (nauczyciel ZSE), a działania reżyserki wspomagał Tomasz Pluta (dyrektor II LO).

,,Godna to was muzyka i godne śpiewanie”- słowami wieszcza Adama Mickiewicza można by było podsumować Zaduszki, które oglądał patron imprezy, prezydent miasta Jacek Wójcicki, władze miasta i województwa, przedstawiciele Kuratorium, Wydziału Edukacji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz nauczyciele i uczniowie gorzowskich szkół. Z pewnością był wieczór warty zapamiętania.

mgr Marzanna Cendrowska

 
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ELEKTRYKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 listopada 2018 14:28

W dniach od 13.11.2018r. do 16.11.2018r.  w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Elektrycznych w partnerstwie z Uniwersytetem Szczecińskim i Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zorganizował cykl spotkań dotyczących przedsiębiorczości młodych startupowców oraz pozyskiwania środków Funduszy Europejskich. W ramach szkoleń i warsztatów Pani Bożena Smorczewska-Mickiewicz, doktorantka w Katedrze Marketingu Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Pan Sergiusz Łukasiewicz, Specjalista ds. Funduszy Europejskich punktu informacyjnego w Gorzowie Wlkp. zaprezentowali uczniom klas pierwszych i czwartych zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości i kreatywności młodych ludzi oraz pokazali sposoby pozyskiwania środków na realizację własnych pomysłów.  Punktem kulminacyjnym wszystkich spotkań były quizy, których zwycięzcy otrzymali drobne upominki rzeczowe.

Anna Raczewska-Franklin


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 140
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.