progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Gorzowska Spartakiada Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

10 listopada w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego nasza szkolna drużyna uni-hokeja wzięła udział w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży. Nasi reprezentanci zdobyli brązowe medale po zaskakujących rozgrywkach z następującymi wynikami: Elektryk - Budowlanka 2:1, Elektryk - Ekonomik 0:0, Elektryk - I LO 0:1. W półfinale przegraliśmy z Odzieżówką 1:3 i w meczu o 3 miejsce pokonaliśmy 2:1 zespół II LO zdobywając trzecie miejsce. Bramki dla naszego zespołu strzelali Kacper Stawiczny oraz Filip Steć. Pomimo trzeciego miejsca, nasza pozycja na podium mogła być korzystniejsza gdyby nie nieuznana prawidłowa bramka w meczu z Ekonomikiem. Sędzia przyznał się, że przez pomyłkę zagwizdał przerywając naszą akcję zakończoną golem. Gdyby nie to zdarzenie, nasz zespół zająłby 1 miejsce w grupie i walczyłby o finał zawodów.

Gratulujemy naszej drużynie i dziękujemy za miejsce na podium.

Naszymi reprezentantami byli :

1.Kacper Stawiczny - kapitan kl.4 TD4

2.Antoni Babiuk - bramkarz kl.1 TB

3.Woźniak Michał kl.4 TA4

4.Steć Filip kl.2 TO

5.Jacykowski Michał kl.2 TO

6.Kobus Adam kl.3 TO

7.Szwed Mateusz kl.3 TB

8.Kwiatkowski Mateusz kl.3 TO

9.Półtorak Robert kl.4 TD4

10.Kaczmarek Kacper kl.2 TD

11.Regilewicz Jan kl.1 TB

12.Ilmak Tomasz kl.4 TA4

13.Cisek Paweł 2br kl.4 TA4

Opiekunem naszej drużyny jest Pan Dariusz Ciuksza.

Paweł Czulak

Samorząd Uczniowski


 
Młoda Krew Ratuje Życie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


 
Elektryk z wizytą w Amazonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

15 listopada uczniowie kl.  2 TD wzięli udział w wycieczce do Centrum Logistycznego e-commerce Amazon.  Centrum w podszczecińskim Kołbaskowie zostało otworzone w 2017 roku posiadając halę magazynową o powierzchni ok. 150 tys. m kw. Podczas zwiedzania uczniowie poznali cztery najważniejsze etapy, które odbywają się w centrach logistycznych globalnego giganta z branży e-handlu  jakim jest Amazon – od momentu przyjęcia produktów na magazyn, przez składowanie na półkach, realizację zamówień aż po pakowanie do wysyłki. Uczniowie mogli zaobserwować  nowoczesne technologie wykorzystywane w Centrum Amazon. Są to między innymi mobilne regały z produktami, których przewożeniem zajmują się małe roboty. To jedno z największych i najbardziej zaawansowanych sieci logistycznych na świecie.

Iwona Drążewska
Dariusz Ciuksza

 
Maraton pisania listów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

MARATON PISANIA LISTÓW – 15 GRUDNIA 2022 r.  w godz. 15:00 – 17:00
W HOLU PRZED BIBLIOTEKĄ
( ul. Dąbrowskiego 33)

Kolejny raz przystępujemy do akcji, WSZYSTKICH serdecznie zapraszamy do udziału!!!


Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.

W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okażmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości!

Twój list może odmienić czyjeś życie!!!!

 
ŚPIEWAJĄCO O NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Święto Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych uczcili 10 listopada br. podczas szczególnej lekcji historii, której scenariusz zawierał także wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego.

Tym razem lekcja historii odbyła się w szkolnej auli i miała uroczysty charakter. Zebrani uczniowie przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego „Pod Napięciem” odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Potem mgr Paweł Kowalski, nauczyciel historii przedstawił szeroki kontekst historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów. W swojej prezentacji ujął sytuację międzynarodową podczas I wojny światowej oraz zaraz po jej zakończeniu, działania podjęte przez Polaków, szczególnie przez tzw. „Ojców niepodległości”: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Józefa Hallera. Atmosferę wydarzeń związanych z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości przybliżył nie tylko interesujący materiał fotograficzny zawarty w prezentacji, ale także zaśpiewane pieśni legionowe. Program muzyczny przygotowany przez szkolny zespół „Pod Napięciem” pod opieką wicedyrektor mgr Krystyny Leśko zawierał pieśni rozbrzmiewające w tamtych latach: „Pierwsza brygada”, „Przybyli ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”.

Anna Zaleska


-=FOTORELACJA=-

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 192
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.