Witaj na stronie startowej
Z wizytą w Faurecii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 października 2017 14:28

27  października 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Faurecii w ramach projektu „Job starter -  łączymy z rynkiem pracy”, realizowanym przez firmę IDEA HR Doradztwo Personalne  w Gorzowie Wlkp. Faurecia jest producentem wyposażenia samochodów oraz metalowych konstrukcji siedzeń. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć i zapoznać się z procesem  produkcyjnym, poznać możliwości rozwoju oraz oczekiwania wobec pracowników.

Lic. Marta Kudelska

Mgr Dominika Kuligowska


 
Twoje życie – twój wybór PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 października 2017 14:24

26 października uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowym przedstawieniu pod niepozorną nazwą „Marionetki” Teatru Wędrownego „Włóczykij”, które zdecydowanie mogło nas zaskoczyć swoją oryginalnością oraz nieprzewidywalną treścią.

Postać, która opowiadała historię z punktu widzenia mistrza marionetek pokazywała nam za pomocą słów i gestów świat pełen pokus i niebezpieczeństw w życiu nastolatków. Mówiła o losach osób, nad którymi próbował przejąć kontrolę, przyjmując stanowisko przyjaciela, sumienia.

Całość tworzyła spójny obraz życia nastolatków narażonych na czynniki życia codziennego i jego zagrożenia. Pokazywał również wpływ różnych środowisk na młodzież, to, w jaki sposób potrafią na nas oddziaływać używki takie, jak narkotyki czy alkohol. Zostały przedstawione także postawy ludzi, którzy stracili kontrolę nad własnym życiem.

Spektakl miał być dla nas przestrogą opartą na prawdziwych historiach, prawdziwych ludziach, którymi moglibyśmy być. Pokazywał dwa różne zakończenia, dwóch przedstawionych sytuacji, które zmuszają nas do przemyśleń na temat tego, kim jesteśmy i do czego dążymy.

Aktorowi – Bartoszowi Marciniakowi, należy się wielkie uznanie za wykonanie oraz pomysł na ciekawe pokazanie problemów, które są tak wszechobecne. Uczy nas, że niezależnie od tego, co spotyka nas w życiu mamy wybór, który podejmujemy sami, a błędy, które popełniamy nie muszą być jedynie naszymi porażkami, ale i nauczką na przyszłość.

Wiktoria Adamczyk – klasa 2 TD


 
Escape room w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 października 2017 12:38

24 i 25 października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyły się drużynowe rozgrywki w znajdowaniu informacji na czas. 5-osobowe zespoły rywalizowały w czasie potrzebnym na znalezienie klucza. Kto nie słyszał przysłowia
„Ucz się, ucz – nauka to do potęgi klucz”? W tych dniach przysłowie nabrało dosłownego znaczenia, ponieważ zgłaszająca się do „Biblio-ucieczki” grupa zostawała zamknięta w bibliotece. Uczestnicy trafiali na 13 kolejnych zagadek związanych z literaturą. Zadania dotyczyły między innymi rozpoznania cytatów pochodzących z książek: „Niezgodna”, „Lalka”, „Krzyżacy”, „Mały Książę”, „Dziady”. Pomocna przy rozwiązywaniu zagadek była umiejętność logicznego myślenia, np. przy układaniu puzzli.

W rozgrywkach wzięło udział 60 uczniów. Najlepszą drużyną okazali się zawodnicy z klasy 3TD: Sebastian Jerzyński, Szymon Brychcy, Patryk Doktór i Kacper Pilarczyk, którzy wydostali się z pomieszczenia w rekordowym czasie
5 minut i 7 sekund. Zwycięzcom gratulujemy. Czekamy na następną edycję „Biblio-ucieczki”.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

lic. Marta Kudelska

mgr Dominika Kuligowska


 
Pytamy, oglądamy, zwiedzamy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 października 2017 09:50

Uczniowie „Elektryka” po raz kolejny wzięli udział  w zajęciach  w ramach projektu "JOB Starter – łączymy z rynkiem pracy”,   który realizowany jest przez firmę IDEA HR Doradztwo Personalne w Gorzowie Wlkp.  Tym razem młodzież była gościem firmy Solvay Group, która zajmuje się produkcją specjalistycznych materiałów poliamidowych na potrzeby światowego rynku motoryzacyjnego, elektrycznego i elektronicznego oraz artykułów konsumpcyjnych. Klasa 3 ZEM uczestniczyła w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach, które odbyły się w czwartek 19 października. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób funkcjonuje międzynarodowy koncern przemysłu chemicznego. Wysłuchali również wystąpienia na temat historii powstania firmy i jej działalności w Gorzowie Wlkp.

Projekt „Job Starter” to wspólne działania pracodawców, studentów wyższych uczelni i uczniów szkół średnich, którzy już są, lub za chwilę będą na rynku pracy.

lic. Marta Kudelska

mgr Dariusz Ciuksza


 
Biblio - ucieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 października 2017 12:44


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 119
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.