Witaj na stronie startowej
Kiermasz w ramach 26. Finału WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 stycznia 2018 12:00

Pierwszy raz w historii „Elektryka” odbył się kiermasz w ramach kolejnego już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli okazję 9 stycznia zakupić przedmioty, które zostały przekazane na sprzedaż przez kadrę naszej szkoły. Wybór był bardzo duży, otrzymaliśmy między innymi: książki z dedykacjami, piłki z podpisami, vouchery na spotkania przy kawie, pióro, fiszki do nauki języków obcych, pamiątki z dalekich podróży, plakaty ulubionych zespołów, płyty winylowe, gadżety klubów sportowych. Największe zainteresowanie wśród wszystkich przedmiotów wzbudziła hulajnoga. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za przekazane na kiermasz przedmioty oraz wszystkim kupującym za dar serca, dzięki któremu wspólnie wspieramy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by zebrane fundusze w roku 2018 przekazać na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.mgr Konrad Szczypiór

mgr Joanna Józwa Jelinčić

mgr Dominika Kuligowska

lic. Marta Kudelska


 
„Nic dwa razy się nie zdarza….” pisała Wisława Szymborska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 stycznia 2018 07:54


Słowa te nie znajdują swojego odzwierciedlenia, gdy mówimy o udziale naszych uczniów w olimpiadach zawodowych. 08 listopada w Naszej szkole odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. 32 uczniów rozwiązywało zadania w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej.

Osoby zakwalifikowane do II etapu poznaliśmy pod koniec grudnia. Do Szczecina 8 stycznia udadzą się: w grupie elektrycznej Dopierała Jakub, Koniarczyk Patryk, Janiszewski Bartosz, Kaźmierczak Hubert, Matkowski Przemysław, Srech Bartosz z klasy 2TA, Łastowiecki Marcin, Małaczyński Piotr, Wojtowicz Jarosław, Stańczyk Krzysztof z klasy 3TA; w grupie teleinformatycznej Błaż Kamil, Orluk Jakub z klasy 4TE, Głos Wojciech, Hamer Sebastian z klasy 3TE; w grupie elektronicznej Klat Stanisław z klasy 3TB, Czułada Damian z klasy 3TC.

 

Trzymajmy kciuki za naszych Olimpijczyków !!!

mgr inż. Gierłowski Mikołaj

 
Tak odległy a tak bliski….. MIKRO-TIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 stycznia 2018 07:53

Po długich oczekiwaniach na sprzęt z początkiem listopada ruszyły szkolenia Mikro-Tik dla uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych. Zajęcia odbywają się przez cały tydzień, wliczając nawet soboty i niedziele. Do dnia dzisiejszego udział w szkoleniu wzięło już 60 uczniów podzielonych na 4 grupy. Podczas zajęć uczestnicy poznali zagadnienia: MikroTik RouterOS; MikroTik jako Firewall; QoS – jakość usług w sieciach; Efektywne zarządzanie siecią oraz usługami; Sieci bezprzewodowe 802.11a/b/g/n; Mosty oraz Tunele; Trasowanie (Routing). Najciekawsze dla uczniów były oczywiście zajęcia typowo praktyczne, na których zdobyli specjalistyczną wiedzę i umiejętności oparte na doświadczeniu trenera.


 
Wyjazd studyjny do MZK w Gorzowie Wlkp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 stycznia 2018 07:51

W ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie” uczniowie klasy 4TC (Technik elektronik) Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. udali się 07 listopada 2017r. do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim.

Głównym celem wizyty było budowanie współpracy szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W czasie krótkiej wizyty uczniowie mogli zobaczyć najstarsze gorzowskie tramwaje jak również historyczne „Helmuty”. Pracownicy oprowadzali uczestników po całym zakładzie i omówili jak przebiega praca konserwacji i naprawy podwozia, silników oraz hamulców. Na koniec wyjazdu zwiedzili myjnię tramwajową i zajezdnie. Lekko zasmuceni brakiem nowinek technicznych uczniowie wrócili do dalszej edukacji w szkole.


 
Wyjazd studyjny do Elektrociepłowni w Gorzowie Wlkp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 stycznia 2018 07:49

W ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie” uczniowie klasy 1TG (Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. udali się 21 listopada 2017r. do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Elektrociepłownia Gorzów Wlkp.

Głównym celem wizyty było budowanie współpracy szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W czasie krótkiej wycieczki uczniowie mogli zobaczyć najnowszy blok gazowo – parowy wybudowany przez konsorcjum firm Siemens. Blok o mocy elektrycznej 138 MW i cieplej 90 MW stanowi, niezależny kompletny obiekt energetyczny. Inwestycja jest przyjazna środowisku i przyczynia się do ograniczenia emisji spalin i płynów. Ciekawa dla uczniów było również możliwość zobaczenia na „własne oczy” baterii kondensatorów, agregatów prądotwórczych czy rozdzielnic 110kV. Na koniec wycieczki mogli porównać nowe rozwiązania technologiczne z elektrociepłownią konwencjonalną.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 124
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.