Witaj na stronie startowej
IV Memoriał Marcina Rascha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 12:09

W dniu 7 kwietnia 2018r. Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. wraz z Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym „Słowianka” zorganizował IV Memoriał Marcina Rascha. Honorowym patronatem zawody objęli rodzice Marcina -  Krystyna i Roman Rasch.

Marcin zmarł 11.04.2014r. Był człowiekiem dla którego uprawianie sportu, zdrowy styl życia i popularyzacja  aktywności fizycznej stanowiła sens życia. Sumienny pracownik naszej szkoły, trener dzieci i młodzieży, organizator imprez sportowych, aktywny kibic  - taki właśnie był Marcin.

Tegoroczny IV Memoriał przeprowadzony został w dwóch częściach. W części pierwszej udział brały dzieci ze Szkoły Pływania Słowianka, ZSMS i MKP „Słowianka”. Druga część to zawody szkół ponadgimnazjalnych z Gorzowa Wlkp., wyścig instruktorów SPS i wyścig nauczycieli gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych (pierwszy raz). Nagrody zwycięzcom wręczali Roman Rasch, v-ce dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Artur Karasiński, dyrektor MOS-u Piotr Wójciak.  Impreza  zgromadziła sporą  liczbę startującej młodzieży, dzieci i rodziców.  Dystans zawodów to 50m stylem dowolnym.

Tegoroczni zwycięzcy IV Memoriału Marcina Rascha to:

Kategoria dziewcząt:

1. Skowrońska Wiktoria ZSMS czas: 27,65s         

2.Urbańska Paulina I LO  czas: 30,96s

3Prusinowska Klaudyna IV LO czas: 31,39s

Kategoria  chłopców:

1. Chyczewski Oliwer ZSMS czas: 24,68s.

2. Olek Jakub ZSMS czas: 25,61s.

3. Kulczycki Patryk ZSMS  czas 25,63s.

Kategoria nauczycieli:

1.Duchnowski Radosław ILO czas: 32,73s

2.Janiszewski Tomasz ZSBiS czas: 34,05s

   Tomiak Tomasz IV LO czas: 34,05s

3. Sobolewski Marcin ZSOdzież. czas: 34,35s

Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Wiśniewska. Naszą szkołę reprezentował  Ryszard Patalas.

GRATULUJEMY!!!

Dzięki tym zawodom pamięć o Marcinie przetrwa w naszych sercach na wiele lat, a Memoriał Marcina Rascha wpisał się na stałe do kalendarza gorzowskich imprez sportowych.


Katarzyna Przysiecka

Małgorzata Juszczak


 
DRZWI OTWARTE W "ELEKTRYKU" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 09:01


 
Dzień Wagarowicza w kinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 07:19

W tym roku 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, 9 klas Zespołu Szkół Elektrycznych spędziło w kinie. Na dodatek, w zwyczajowo luźniejszym dniu, zaaplikowaliśmy sobie spory wysiłek intelektualny, a przede wszystkim emocjonalny, oglądając rosyjski film „Niemiłość”. Film nagradzany, ale dotykający wielu trudnych spraw (rozwód, zdrady, brak miłości w rodzinie, intymność zamiast miłości, nienawiść i pogarda, brak wsparcia rodzinnego, dziecko jako problem). Postawionych zostało wiele pytań, odpowiedzi mało, zwłaszcza tych wprost. Niemiłość boli bohaterów, doskwiera im, ale także zaraża, odbija się na kolejnych pokoleniach. Film odziera nas też z wielu złudzeń dotyczących związków, życia w ogóle. Czy jest w tej wizji świata coś pozytywnego? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć, wydaje się jednak, że po obejrzeniu „Niemiłości” sami chcemy być lepsi, uważniejsi, wrażliwsi, ostrożniejsi… oby wystarczyło nam tego zapału na dłużej.

Joanna Józwa-Jelinčić

 
Świetny programista w Elektryku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 marca 2018 06:46

Dnia 19 marca 2018 roku na zajęciach Tworzenia Aplikacji Internetowych Uczeń Patryk Kowalski z klasy 2TD przedstawił stworzoną przez siebie grę platformową (zręcznościową), która polega na omijaniu i eliminacji wrogów poprzez strzelanie do nich. Gra jest oparta o technologię javascript.

Link do gry:

http://www.chosenjo.pl/kapitan-zolte-spodnie-kontra-butstrapowi-kosmici


Tym samym Patryk udowodnił jak dużą wiedzę posiada z zakresu programowania oraz myślenia analitycznego. Projekt gry jest dowodem na to, że Uczeń posiada wiedzę znacznie przekraczającą   materiał jaki jest wymagany dla tego przedmiotu.

Projekt gry został odpowiednio doceniony.



Nauczyciel Przedmiotów Informatycznych

 
W Elektryku uczy się najlepszy w Polsce mechatronik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 11:39

Z dumą zawiadamiamy, że uczniowie gorzowskich szkół technicznych nie ustępują  czołowych miejsc gościom z całej Polski.  Pięciu reprezentantów Zespołu Szkół Elektrycznych oraz uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Gorzowie Wlkp. zostali finalistami i laureatami  XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Adrian Matusiak z gorzowskiego Elektryka został najlepszym mechatronikiem w Polsce, a Stanisław Klat zajął
III miejsce w tej dziedzinie.  Wysoki poziom utrzymał finalista Wojciech Głos. Na liście finalistów zapisali się: wśród elektroników  Dominik Piechaczek (XI miejsce) oraz wśród informatyków Mateusz Asimowicz (XIII miejsce).

Sukcesem cieszy się również Kajetan Dziedzic z gorzowskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, który został laureatem, zajmując  V miejsce  wśród teleinformatyków .

Przez dwa dni 115 uczestników wytężało swoje umysły. Ich zdolności zostały docenione, politechniki na nich czekają. Gratulujemy!

Projekt Zawodowcy w Gorzowie wpisuje się idealnie w zapotrzebowanie na rynku pracy w branży elektronicznej i elektrycznej. Wszyscy laureaci mogą być spokojni, że dostaną się do najlepszych uczelni wyższych w kraju.

Dominika Kuligowska

Fot. Daniel Adamski


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 124
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.