progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
I MIEJSCE W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 24.02 i 02.03.2023r. Zespół Szkół Elektrycznych po zaciętych meczach w grupie z II i III LO, i po wyjściu z pierwszego miejsca w grupie, awansował do półfinału Gorzowskiej Licealiady Chłopców w piłce siatkowej. 10.03.2023 r. po wygranej w półfinale z CEZiB-em nasi siatkarze po emocjonującym meczu pokonali na hali Puszkina I LO.

Mistrzowski skład to następujący uczniowie: Daniel Ślipek, Oskar Tillmann, Oskar Kaźmierczak, Sebastian Staats, Sebastian Czarnecki, Maciej Jastrzębski, Zygfryd Piwkowski, Jakub Szumlewicz, Kacper Janiak, Kacper Andrearczyk, Oskar Sawala, Bartosz Tatur, Emil Cichy i Patryk Pokacki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Katarzyna Przysiecka - opiekun

 
KONKURS Z OKAZJI DNIA KOBIET O LAUR „ZNAWCY KOBIET” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Można by pomyśleć, że skoro społeczność Zespołu Szkół Elektrycznych stanowią w większości mężczyźni, to obchody Dnia Kobiet przejdą tu bez echa….nic bardziej mylnego!!!!!

Z tej okazji zorganizowany został konkurs o tytuł  „ ZNAWCY KOBIET”. Do rywalizacji, która była zacięta, zgłosiło się  14 dwuosobowych zespołów.

Panowie mieli przed sobą nie lada wyzwanie, musieli odpowiedzieć na szereg pytań, których tematyka dotyczyła wyłącznie kobiet. Wykazywali się nie tylko znajomością damskiej garderoby, odpowiadali, co to jest toczek, pantalony czy peniuar, ale też musieli popisać się znajomością kobiecej natury i napisać, co należy zrobić, kiedy kobieta jest smutna czy zła?

ZWYCIĘŻCAMI W KONKURSIE ZOSTALI I MIANO ZNAWCÓW KOBIET OTRZYMALI:

uczniowie z klasy 4 pt5 JAKUB PRZYBYSZ  i ALEKSANDER WEGNER

Panowie, my doskonale wiemy, że każdy z Was jest znawcą kobiecej natury, tylko nie zawsze chcecie, czy macie okazję nam to pokazać.

Krótka historia obchodów DNIA KOBIET:

Za początek tego święta uznaje się rok 1857, kiedy to pracujące w fabryce bawełny, kobiety zorganizowały strajk, domagając się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia, jakie otrzymywali mężczyźni. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych.


-=Galeria zdjęć=-

Organizatorki:

Anna Inman

Ewa Fudała

Karolina Waszak- Stasiulewicz


 
Olimpiada Wiedzy o Ubezieczeniach Społecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

7 marca był pełnym emocji dniem zmagań uczniów klasy 3 TD w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Wraz z uczniami innych gorzowskich szkół wyruszyliśmy rano do Zielonej Góry. Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze zadbał o uczestników etapu okręgowego, nie tylko pod względem merytorycznym. Uczniowie i opiekunowie mieli zapewniony bufet kawowy oraz kanapki i desery. Szczególne zainteresowanie wzbudziła kanapka „kura szarpana” – ale co zawierała to pozostawiam w domyśle czytających, my wiemy.

Etap okręgowy to rywalizacja zespołowa, w której oprócz uzyskanych punktów liczył się czas zakończenia pracy. Na 25 pytań wielokrotnego wyboru zespół Elektryka w składzie: Gracjan Antonowicz, Jakub Cisowski i Dominik Danicki, odpowiedział poprawnie na 22 pytania w czasie 13 minut. To rewelacyjny wynik, ale zwycięski zespół osiągnął wynik 25/25. Cieszyliśmy się gdyż po raz pierwszy od wielu lat to szkoła z Gorzowa Wielkopolskiego (Ekonomik) będzie reprezentować województwo Lubuskie w ostatnim etapie olimpiady.

Bardzo dziękuję uczniom Zespołu Szkół Elektrycznych, których wysoki wynik został zauważony  przez Panią Kurator Województwa Lubuskiego Ewę Rawę oraz władze oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp., za ten emocjonujący dzień. Gratuluję wysokiego wyniku i życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Na pewno go osiągniecie.

Anna Raczewska


 
DZIEŃ Z AJP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

2 marca 2023 r. nasi maturzyści z klas 4 TC4, 4 TD4 i 4 TF4 pod opieką swoich wychowawczyń: Pani Magdaleny Ludwiczak, Pani Dominiki Jastrząb i Pani Anny Wasiak, zapoznali się z ofertą i warunkami rekrutacji Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Zwiedzając uczelniane wydziały, między innymi automatyki, robotyki, energetyki i informatyki, czwartoklasiści wzięli udział w ciekawych wykładach, obejrzeli nowocześnie wyposażone pracownie i laboratoria oraz uczestniczyli w wielu interesujących warsztatach i ćwiczeniach.


 
Elektryk w gronie najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

03.02 2023 grupa 13 uczniów reprezentowała szkołę na XLVI Ogólnopolskiej
Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Zawody II stopnia części A odbyły się na kampusie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Rywalizacja odbywała się w siedmiu grupach tematycznych:

 • AUTOMATYKA
  • Jastrzębska Małgorzata (4cT5 Tech. 7 sp)
  • Nowogram Bartłomiej (4bT4 Tech. 7)
 • ELKTRONIKA  
  • Owczarek Marcel (4bT5 Tech. 7 sp)
 • ELEKRONIKA MEDYCZNA  
  • Picho Jakub (4bT5 Tech. 7 sp)
  • Miś Bartosz (4cT4 Tech. 7)
 • ELEKTRYKA
  • Klimas Michał (2Th Tech. 7 sp)
  • Kowalski Bartosz (2Th Tech. 7 sp)
 • INFORMATYKA
  • Sarris Youssef (4dT5 Tech. 7 sp)
  • Kuchowicz Piotr (4pT5 Tech. 7 sp)
 • MECHATRONIKA  
  • Błotniak Michał (4bT4 Tech. 7)
  • Wielgus Bartosz (4bT4 Tech. 7)
 • TELEFINFORMATYKA  
  • Sergiejczuk Jakub (3Te Tech. 7 sp)
  • Wolniewicz Tymon (4cT4 Tech. 7)

W każdej grupie uczniowie rozwiązywali zestaw 50 pytań oraz zadań tekstowych w czasie 120 minut. Ministerstwo Edukacji i Nauki objęło patronatem honorowym Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Do  II etapu części B w której realizowane są zadania praktyczne dostało się pięciu uczniów:

 • AUTOMATYKA
  • Jastrzębska Małgorzata (4cT5 Tech. 7 sp)
 • INFORMATYKA
  • Sarris Youssef (4dT5 Tech. 7 sp)
  • Kuchowicz Piotr (4pT5 Tech. 7 sp)
 • MECHATRONIKA 
  • Błotniak Michał (4bT4 Tech. 7)
 • TELEFINFORMATYKA 
  • Wolniewicz Tymon (4cT4 Tech. 7)

Zawody miały miejsce w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu  w czwartek 23 lutego 2023 r. W ramach tego etapu olimpijczycy realizowali dwa zadania praktyczne z swojego obszaru tematycznego. W ramach finałów odbywających się  24 lutego uczniowie odpowiadali na pytania opracowane przez Akademie Górniczo-Hutniczą


W grupie tematycznej teleinformatyka Tymon Wolniewicz uzyskał VI miejsce i status laureata.
W grupie informatycznej Youssef Sarris uzyskał IX miejsce a Piotr Kuchowicz miejsce X.
Pozostali uczniowie również uzyskali wysokie miejsca – Michał Błotniak XIV miejsce i Małgorzata Jastrzębska  XVII.

Luareaci Olimpiady, oprócz nagród rzeczowych otrzymali indeks do wielu wyższych uczelni technicznych w Polsce w tym na AGH w Krakowie. Dodatkowo laureaci oraz finaliści tej Olimpiady zostają zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Gratulujemy!!!

Wszystkim uczniom biorącym udział w Olimpiadzie dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie siebie i szkoły. Dziękujemy nauczycielom przygotowujących uczniów do tej Olimpiady.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 192
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.