Witaj na stronie startowej
EDUKACJA = PASJA = PRACA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 listopada 2017 06:35

17 listopada 2017 roku w Hotelu Mieszko odbyło się sympozjum naukowo-techniczne pod nazwą „EDUKACJA = PASJA = PRACA”. Gospodarzami spotkania byli: Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp. im. Jerzego Szmyta, Lubuska Sieć Innowacji oraz Zespół Szkół Elektrycznych. Mieliśmy okazję powitać znamienitych gości, m.in.: Ewę Rawę – Lubuską Kurator Oświaty, Agnieszkę Beszczyńską – Głównego Specjalistę ds. organizacji Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

Spotkanie na polu naukowym stanowiło świetną okazję do wyróżnienia wybitnych uczniów, których pasja i szczególne zainteresowania techniczne doprowadziły do otrzymania stypendiów ufundowanych przez Oddział Gorzowski SEP. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Paweł Bednarczyk, Wojciech Rudaniecki, Szymon Skowron i Krystian Żebrowski, uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych.

Listę prelegentów otworzył prezes Stowarzyszenia Lubuskiej Sieci Innowacji, pan Piotr Gramza, który przybliżył temat „Lubuska edukacja dualna 2.0”. Dyrektor Zasobów Ludzkich, Tomasz Jeziorko z TPV Displays Polska Sp. z o. o  mówił z kolei o „Inżynierze 4.0”. Pan Marcin Cudziło z firmy ENEA – Oddział Dystrybucji Gorzów Wlkp. przedstawił „Czego oczekują firmy poszukując pracowników w firmie branży teleelektrycznej?”. Natomiast prezes firmy Enter Sp. z o. o. pan Mirosław Milej wygłosił referat „ Interdyscyplinarność i fachowość – co w pracownikach cenią małe firmy”.

Po krótkiej przerwie kawowej głos zabrał dyrektor szkoły Stanisław Jodko, który zreferował temat aktualnego rynku pracy w odniesieniu do absolwentów Zespołu Szkół Elektrycznych. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać również przedstawicieli uczelni – Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Dobrą energię w trakcie całego sympozjum zapewnił publiczności zespół muzyczny „ELEKTROGITARY” pod opieką p. Oksany Bednarz, wykonując swój program artystyczny.

mgr Oksana Bednarz
lic. Marta Kudelska
mgr Dominika Kuligowska


 
Cyberprzemoc w świetle prawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:05

W piątek, 10.11.2017r. gościliśmy w naszej szkole sierżant Magdalenę Kleist z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Klasy 1TB, 1TF oraz 2TD miały okazję wziąć udział w wykładzie dotyczącym cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej młodzieży w tym kontekście. Jak zachowywać się w Internecie? Kiedy mówimy o nękaniu, hejcie, mowie nienawiści? Kto to jest stalker? Na co uważać, jak i kiedy reagować na elektroniczną agresję? Na te pytania i wiele innych odpowiedział wykład, ale to nie wszystko. Głównym przesłaniem spotkania wydaje się bycie rozsądnym i myślenie perspektywiczne – nie powinny nas martwić jedynie paragrafy i związane z nimi kary, ale przede wszystkim to, że co w sieci zaistnieje, nie daje się całkowicie z niej usunąć. Myślmy więc wcześniej o tym, czy dane zdjęcie, komentarz, zachowanie w stosunku do kogoś w sieci będzie przez nas tak samo postrzegane za lat 10, czy nie przedstawi nas w złym świetle np. w czasie ubiegania się o wymarzoną pracę…

Pedagog Joanna Józwa Jelinčić

 
Zaduszki 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 listopada 2017 14:15


Fotorelacja Zaduszki 2017


 
Dzieło sztuki na ekranie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 października 2017 12:09

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy ożywili na ekranie świat znany z obrazów van Gogha. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha, opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

Młodzież Zespołu Szkół Elektrycznych dnia 30 października miała okazję zmierzyć się z twórczością malarza. Na specjalnie dla nich zorganizowany pokaz wybrali się uczniowie klas: 2 TB, 3 TB, 3 TD i 3 TE. Po projekcji filmu został wygłoszony wykład przez przedstawicielkę Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., w którym zostało omówione malarstwo europejskie.

mgr Monika Araszczuk

lic. Marta Kudelska


 
Z wizytą w Faurecii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 października 2017 14:28

27  października 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Faurecii w ramach projektu „Job starter -  łączymy z rynkiem pracy”, realizowanym przez firmę IDEA HR Doradztwo Personalne  w Gorzowie Wlkp. Faurecia jest producentem wyposażenia samochodów oraz metalowych konstrukcji siedzeń. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć i zapoznać się z procesem  produkcyjnym, poznać możliwości rozwoju oraz oczekiwania wobec pracowników.

Lic. Marta Kudelska

Mgr Dominika Kuligowska


 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 124
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.