Witaj na stronie startowej
Wynik kiermaszu w ramach 26. Finału WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 06:47

 
Kolejny etap „Euroelektry” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:43

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w II etapie XX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej udali się 8 stycznia do Szczecina, aby zmierzyć się z kolejnymi zadaniami.

16 osób z „Elektryka” zostało przypisanych do poszczególnych grup: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. Wyniki swojej pracy uczestnicy etapu okręgowego poznają pod koniec miesiąca, czekamy na nie z niecierpliwością i nadzieją!

Celem Olimpiady jest podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań technicznych uczniów, upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, współzawodnictwo uczniów z różnych szkół oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i wyższymi uczelniami.

lic. Marta Kudelska

mgr inż. Krzysztof Ląd


Poprawiony: poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:47
 
Perspektywy 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 stycznia 2018 11:32

Z dumą zawiadamiamy, że Zespół Szkół Elektrycznych nadal utrzymuje się na wysokiej pozycji w rankingu szkół technicznych.

59 miejsce w Polsce w rankingu ogólnym techników, 4 miejsce w rankingu wojewódzkim oraz 49 miejsce w Polsce w rankingu maturalnym!

Od kilku lat nieustannie nasza szkoła zajmuje wysokie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół, który przygotowywany jest przez „Perspektywy”. Ranking tworzony jest osobno dla szkół ogólnokształcących i techników. Jako kryterium oceny szkół w rankingu jest wskaźnik rankingowy, na który składają się sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów  zawodowych i opinia akademicka.

Aktualnie Technikum Nr 7 Zespołu Szkół Elektrycznych uplasowało się na 59 miejscu w kraju. Z kolei w województwie lubuskim szkoła zajęła 4 miejsce wśród szkół technicznych. W ogólnopolskim rankingu szkół tworzony jest również ranking maturalny,
w którym brany jest pod uwagę wynik egzaminów maturalnych zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i  dodatkowych, zdawanych na poziomie rozszerzonym. Tu wypadliśmy dużo lepiej, bo w kraju jesteśmy na 49 miejscu.

Warto dodać, że organizatorzy rankingu szkół przyznają najlepszym szkołom odznaki: złote, srebrne i brązowe. Zespół Szkół Elektrycznych ponownie zdobył Złotą  Odznakę.

Podkreślamy, że ogromnym sukcesem Zespołu Szkół Elektrycznych nie jest miejsce jakie zajęła szkoła w danym roku, lecz to, że w rankingu tym utrzymuje się na wysokim miejscu od wielu lat.

Wysokie miejsce w rankingu zawdzięczamy wytężonej nauce naszych uczniów oraz ciężkiej pracy wszystkich nauczycieli. Ranking ma pomóc gimnazjalistom w wyborze najlepszej szkoły, która umożliwi im dostanie się na dobre studia i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Wysoki poziom nauczania i sukcesy naszej szkoły potwierdza wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), który pozwala oszacować efektywność nauczania na podstawie wkładu szkoły w końcowy poziom wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia.

Gratulujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów.

mgr Dominika Kuligowska

 
Kiermasz w ramach 26. Finału WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 stycznia 2018 12:00

Pierwszy raz w historii „Elektryka” odbył się kiermasz w ramach kolejnego już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli okazję 9 stycznia zakupić przedmioty, które zostały przekazane na sprzedaż przez kadrę naszej szkoły. Wybór był bardzo duży, otrzymaliśmy między innymi: książki z dedykacjami, piłki z podpisami, vouchery na spotkania przy kawie, pióro, fiszki do nauki języków obcych, pamiątki z dalekich podróży, plakaty ulubionych zespołów, płyty winylowe, gadżety klubów sportowych. Największe zainteresowanie wśród wszystkich przedmiotów wzbudziła hulajnoga. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za przekazane na kiermasz przedmioty oraz wszystkim kupującym za dar serca, dzięki któremu wspólnie wspieramy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by zebrane fundusze w roku 2018 przekazać na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.mgr Konrad Szczypiór

mgr Joanna Józwa Jelinčić

mgr Dominika Kuligowska

lic. Marta Kudelska


 
„Nic dwa razy się nie zdarza….” pisała Wisława Szymborska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 stycznia 2018 07:54


Słowa te nie znajdują swojego odzwierciedlenia, gdy mówimy o udziale naszych uczniów w olimpiadach zawodowych. 08 listopada w Naszej szkole odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. 32 uczniów rozwiązywało zadania w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej.

Osoby zakwalifikowane do II etapu poznaliśmy pod koniec grudnia. Do Szczecina 8 stycznia udadzą się: w grupie elektrycznej Dopierała Jakub, Koniarczyk Patryk, Janiszewski Bartosz, Kaźmierczak Hubert, Matkowski Przemysław, Srech Bartosz z klasy 2TA, Łastowiecki Marcin, Małaczyński Piotr, Wojtowicz Jarosław, Stańczyk Krzysztof z klasy 3TA; w grupie teleinformatycznej Błaż Kamil, Orluk Jakub z klasy 4TE, Głos Wojciech, Hamer Sebastian z klasy 3TE; w grupie elektronicznej Klat Stanisław z klasy 3TB, Czułada Damian z klasy 3TC.

 

Trzymajmy kciuki za naszych Olimpijczyków !!!

mgr inż. Gierłowski Mikołaj

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 128
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.