Witaj na stronie startowej
RELACJA!

 

 

7 marca odbyły się I Mistrzostwa Gorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Konkurencjach Siłowych. Jest to druga impreza z cyklu „Przystań na sportowo z Elektrykiem", która ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej dbałości o sprawność fizyczną.

Zawody składały się z pięciu konkurencji :

 • Wyciskanie sztangi na ławce prostej (ciężar własnego ciała).
 • Podciąganie na drążku do klatki.
 • Pompki klasyczne (na podłodze).
 • Waga płaczu.
 • Wyciskanie sztangielki jednorącz.

 

W Zawodach wzięło udział 30 zawodników z siedmiu gorzowskich szkół  ponadgimnazjalnych.

Rywalizacja była zacięta a końcowe wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Chłopcy:

 1. Wylegała Sebastian – Zespół Szkół Budowlanych
 2. Legan Kacper – Zespół Szkół Ekonomicznych
 3. Czuba Dawid – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Dziewczęta:

 1. Ewelina Kurowska – Zespół Szkół Budowlanych
 2. Diana Gajda – IV Liceum Ogólnokształcące
 3. Agata Zieńkowicz - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Drużyny:

 1. Zespół Szkół Ekonomicznych
 2. Zespół Szkół Budowlanych
 3. Zespól Szkół Mechanicznych

 

 

 

 

Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku.

 

 

www.tvgorzow.pl

 

 


 

Finał konkursu dla gimnazjalistów

„Młody Super Elektryk”

 

 

Wzorem poprzedniego roku 12 marca 2013 Zespół Szkół Elektrycznych, przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gorzowie Wlkp., zorganizował konkurs dla gimnazjalistów pod znaną już nazwą Młody Super Elektryk. W finale wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z naszego regionu, którzy okazali się najlepsi w swoich szkołach. Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy z zakresu elektrotechniki i elektroniki.

 

Test składający się z pytań zamkniętych i otwartych rozwiązywało 20 uczniów. W czasie, gdy jury sprawdzało prace, finaliści zwiedzali pracownie Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Grobla 9. Dzień 12. marca dowiódł, że młodzież gimnazjalna nie tylko wspaniale poradziła sobie z testem, ale także sprawnie wykonywała połączenia lutowane oraz próbowała swoich sił w grze na gitarze i  w tenisa stołowego. Tuż przed ogłoszeniem wyników uczniowie zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną naszej szkoły oraz zapleczem technicznym laboratorium elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki.

 

W finale pierwsze miejsce zajął: Szułcik Tymoteusz, uczeń Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp.. Drugie miejsce zajął Michał Piotrowicz z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp., a trzecie, z taką samą liczbą punktów – Jan Łuczka z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp. oraz Weronika Kinasz z Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp.

 

Konkurs „Młody Super Elektryk” cieszył się dużym zainteresowaniem, a opiekunowie uczestników zapowiadali już swój udział w następnych edycjach.

 

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali wartościowe nagrody, a wszystkich uczestników obdarowano drobnymi upominkami.

 

 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy najlepszym!!!

 

 

mgr inż. Mikołaj Gierłowski

 

 

 

 

 

 

 
KU CZCI PŁCI PIĘKNEJ

W przeddzień DNIA KOBIET w naszej szkole została stoczona prawdziwa bitwa o tytuł „ZNAWCY KOBIET”. Uczestnicy zmagali się z bardzo wyszukanymi zadaniami i pytaniami, które miały na celu gruntowne sprawdzenie ich wiedzy o płci pięknej.

Ilość chętnych, do wzięcia udziału w konkursie, przerosła oczekiwania organizatorek. Uczestnicy z klas: 1Tb, 1Tc, 1Te, 2Ta, 2Te, 3Ta, 3Tb, 4Ta, 4Tb, 4Tc, 4Td, 4Te, rywalizowali w drużynach trzyosobowych. Walka była wyrównana i zacięta, a jury po burzliwej debacie tytuł Znawcy Kobiet przyznało drużynie z klasy 4 Tb w składzie: Rafał Józefczyn, Maciej Lubczyński i Dariusz Matkowski.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udzielanie kreatywnych odpowiedzi, a wyróżnionym gratulujemy!!!

8. marca żadna kobieta ucząca się i pracująca w „Elektryku” nie była smutna. Samorząd Uczniowski zadbał o uśmiech na ich twarzach. Na długiej przerwie w sali 203 Panowie zachwycili krótkim programem artystycznym i serdecznymi życzeniami, a zwieńczeniem był tulipan w ręku każdej  kobiety.

Na zakończenie tej uroczystości ZNAWCY KOBIET zostali uhonorowani przez panią dyrektor Krystynę Leśko  dyplomami oraz kartami wstępu na symulator gry w golfa.

więcej...

 

Tekst: mgr Ewa Fudała

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska

 
SWOI w „Elektryku”

Dnia 07 marca 2013 roku odbyła się jakże oczekiwana przez naszych uczniów prezentacja związana z projektem SWOI (Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji) organizowanym przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Projekt ten zakłada propagowanie wśród uczniów zainteresowania oraz korzystania z wolnego oprogramowania, a także infotechnicznych kierunków kształcenia na uczelniach wyższych.

Pomimo dość dużego zainteresowania, w SWOI może wziąć udział niestety tylko jedenastu uczniów naszej szkoły, którzy zostaną wyłonieni spośród uczestników prezentacji wprowadzającej w całe zagadnienie. Będą oni tworzyć w ramach projektu tak zwane koło, którego opiekunem będzie pan mgr Konrad Szczypiór.

Całe przedsięwzięcie umożliwi naszym uczniom zapoznanie się z wolnym i otwartym oprogramowaniem a także rozszerzy ich wiedzę oraz umiejętności z nimi związane.

 

 

Tekst i zdjęcia: mgr Konrad Szczypiór

 
„ Elektryk na TARGACH ABSOLWENT 2013”

W dniach 05 i 06 marca odbyły się XI Lubuskie TARGI EDUKACYJNE 2013. Jak co roku nie mogło tu zabraknąć Elektryka. Wzorem lat poprzednich ZSE przedstawił bogatą ofertę dydaktyczno – edukacyjną obejmującą kształcenie w zawodach:

 

W TECHNIKUM

 • technik elektryk,
 • technik elektronik,
 • technik mechatronik,
 • technik informatyk,
 • technik teleinformatyk

 

W ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

 • elektryk
 • monter mechatronik

 

Zespół Szkół Elektrycznych kładzie nacisk na rozwój nowych kierunków, których to bazę dydaktyczną opieramy o nowe rozwiązania technologiczne, stosowane w przemyśle i procesach produkcyjnych. Oferta szkoły jest dostosowana do potrzeb rynku pracy miasta Gorzowa oraz okolic.

 

Wśród prezentowanego sprzętu znalazły się: programowalne roboty skonstruowane z zestawów dydaktycznych LEGO, mikrokontrolery,  fragmenty układów elektropneumatycznych ze sterownikami PLC oraz ploter frezujący sterowany komputerowo.

 

Stoisko nasze cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród gimnazjalistów jak i pozostałych zwiedzających.

Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy na

DNI OTWARTE 13 kwietnia o godz. 10:00

mgr inż. Aneta Matczak

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 111 z 137
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.