Witaj na stronie startowej
Ochrona odgromowa w WiMBP

 

W dniu 12.09.2012r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja na temat „Ochrona odgromowa obiektów budowlanych”, zorganizowana przez SEP Oddział Gorzów z udziałem pana profesora Andrzeja Sowy z Politechniki Białostockiej. W konferencji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas drugich, trzecich i czwartych w zawodach technik elektryk i elektryk. Uczestnicy zapoznali się z aktualnymi normami dotyczącymi ochrony odgromowej obiektów budowlanych oraz z zasadami tworzenia instalacji piorunochronnych. Tematyka konferencji wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży.

 

Krzysztof Ląd

 
ELTEL w Elektryku.

Porozumienie z firmą ELTEL


W miesiącu czerwcu 2012 roku nastąpiło podpisanie porozumienia pomiędzy firmą ELTEL Networks S.A. od lat działającą w branży telekomunikacyjnej, a Zespołem Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. o partnerskiej współpracy mającej zapewnić nieustanne podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz dostosowanie treści edukacyjnych do potrzeb rynku pracy w branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej.

 

Programem ELTEL Networks oprócz naszej szkoły reprezentującej miasto Gorzów Wlkp., objęto także siedem innych miast, tj. Kraków, Wrocław, Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz, Poznań i Szczecin.

W ramach współpracy patronatem objęto dwie klasy w zawodzie technik teleinformatyk - 2TE i 4TE.

Uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych prowadzonych przez firmę ELTEL Networks S.A. we współpracy z Fundacją Rozwoju Talentów dzięki którym zdobędą certyfikat kompetencji dla stanowiska "Serwisant w zakresie budowy i utrzymania sieci telekomunikacyjnych", jak również będą mieli szansę zatrudnienia w w/w firmie.

 

Firma zapewnia praktyki w różnych zakładach pracy branży teleinformatycznej. Ponadto młodzież objęta patronatem klas teleinformatycznych zapoznana zostanie z zasadami pozyskiwania kadr technicznych przez wiodące na rynku firmy telekomunikacyjne (procedura badania kluczowych kompetencji - Assessment Centre oraz rozmowy kwalifikacyjne)

Projekt swoim obszarem obejmuje także ścisłą współpracę kadr firmy ELTEL z kadrą dydaktyczną Zespołu Szkół Elektrycznych, jak również zapewnia szkole dostęp w procesie dydaktycznym do najnowszych technologii, sprzętu i urządzeń branży telekomunikacyjnej.

 

 

 

mgr inż. Aneta Matczak

 
Olimpijczyk z Elektryka.

 

 

Podczas igrzysk w Londynie w grupie lekkoatletów blisko podium był 18 letni Bartosz Tyszkowski z klasy 3ZM, który zajął 4 miejsce w konkursie rzutu dyskiem.

Bartek jako członek klubu Start Gorzów startował  w Londynie również w pchnięciu kulą.

 

 

Gratulujemy!

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012-2013

 
Wpisany przez Administrator   

KOMUNIKAT DYREKTORA

Spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcami odbędzie się 30 sierpnia (czwartek) o godz. 1200

 

  • klasa ITA – technik elektryk - sala 105 – mgr Joanna Kril
  • klasa ITB – technik mechatronik - sala 302 – mgr Lucyna Janicka
  • klasa ITC – technik elektronik - sala 203 – mgr Anna Wasiak
  • klasa ITD – technik informatyk - sala 204 – mgr Konrad Szczypiór
  • klasa ITE – technik teleinformatyk - sala 3 – mgr inż. Tadeusz Kubiak
  • klasa I Ze elektryk  - sala 2 - mgr Roman Leśnicki
  • klasa I Zm monter mechatronik - sala 303 - mgr Małgorzata Juszczak
 
«pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia»

Strona 124 z 140
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.