Witaj na stronie startowej
Wspólnie będą uczyć się zawodu

W Urzędzie Miasta odbyła się uroczysta inauguracja projektu polsko-niemieckiego dotyczącego transgranicznych praktyk zawodowych na poziomie szkolnictwa zawodowego.

W realizację projektu pn. „Ponadgraniczny rozwój kompetencji kadr kształcących z zakresu mechaniki oraz elektryki na przykładzie regionu przygranicznego Wschodnia Brandenburgia-Polska" po stronie polskiej są zaangażowane gorzowskie szkoły - Zespół Szkół Elektrycznych i Zespół Szkół Mechanicznych. To uczniowie tych dwóch szkół wspólnie z kolegami z Niemiec będą uczestniczyć w warsztatach szkolnych, a następnie w praktykach w gorzowskich zakładach – Gomad i Mestil.


Uroczysta inauguracja cyklu zajęć odbyła się dzisiaj tj. 11 czerwca z udziałem wiceprezydent Aliny Nowak. - Celem projektu jest określenie możliwości wprowadzenia transgranicznych praktyk zawodowych na poziomie szkolnictwa zawodowego jako stałego elementu we Wschodniej Brandenburgii oraz w poszczególnych województwach Polski Zachodniej –mówił podczas spotkania Stanisław Jodko, dyrektor ZS Elektrycznych. – To jest szczególny projekt, który pozwoli zacieśnić współpracę pomiędzy szkołami a sektorem prywatnym – tłumaczył Philipp Eckhard z Centrum Kształcenia bbw z Frankfurtu nad Odrą.

Tekst i fot. Anna Zaleska

 

 

źródło: http://www.gorzow.pl

 
zawody wędkarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2012 11:17

 

W nawiązaniu do szkolnej tradycji wędkowania w sobotę, dnia 2 czerwca 2012 r. odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie o puchar Zespołu Szkół Elektrycznych. Zawody zostały zorganizowane we współpracy z Komisją ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wlkp. Wzięło w nich udział 24 uczniów z różnych klas, zarówno doświadczonych wędkarzy, jak i rozpoczynających przygodę
z wędkowaniem.

Spotkanie młodych wędkarzy rozpoczęło się szkoleniem przeprowadzonym przez Jakuba Kowańdy i Krzysztofa Denkiewicza, dotyczącym przygotowania zanęt oraz metod połowów. Po omówieniu zasad regulaminu wędkowania i wylosowaniu stanowisk zawodnicy udali się na wyznaczone miejsca. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwał sędzia główny Marek Przybylski.

Wietrzna pogoda trochę zniechęcała, ryba brała słabo, ale atmosfera do końca zawodów pozostała wyśmienita. Organizatorzy służyli swoją wiedzą i wędkarskim doświadczeniem oraz dbali o bezpieczeństwo nad wodą. Pierwsza ryba zawodów została złowiona na pinkę przez Radka Bojbę.

Po trzech godzinach połowów zakończono zawody. O zwycięstwie decydowała waga złowionych ryb, a końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce - Tomasz Korolewicz  z klasy 1 Ta

II miejsce - Radosław Bojba z klasy 3 Ta

III miejsce - Damian Gubała z klasy 1 Ta

IV miejsce - Przemysław Bobrówko z 1 Ta

V miejsce - Fabian Mickiewicz z klasy 1 Tc

VI miejsce - Daniel Tomaszewski z klasy 1 Tc

Nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych za najdłuższą rybę otrzymał Przemek Bobrówko.

Dyrektor szkoły Stanisław Jodko wraz z przewodniczącym Komisji ds. Młodzieży przy ZO PZW Andrzejem Miszczykiem wręczyli zwycięzcom i wyróżnionym puchary, dyplomy oraz sprzęt wędkarski.

Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim wędkarzom życzymy dalszych udanych połowów!

 

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2012 11:18
 
Dziecko ma prawa

 

W 2012 roku mija 70 lat od śmierci Janusza Korczaka i 100 lat od założenia Domu Sierot w Warszawie.   Z tej okazji w gorzowskiej filharmonii odbyła się konferencja pod hasłem „Dziecko ma prawa”,  zorganizowana w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczyli w niej znamienici goście, osoby związane  z wychowaniem dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim uczniowie - od przedszkoli po szkoły ponadgimnazjalne. Zespół Szkół Elektrycznych reprezentowali  Wojciech Donaj,  Krzysztof Blatkiewicz oraz Tomek Fraszczyk z klasy 3Ta.

 


Konferencję  uroczyście  otworzył Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podkreślając wagę  twórczości Korczaka w codziennej pracy pedagogów. Gościem specjalnym spotkania była pani Henryka Krzywonos- Strycharska oraz Dobiesław Barczyński ze stowarzyszenia Civilitas. Wygłoszone wykłady  uświadomiły nam braki w znajomości polskiego ustawodawstwa dotyczącego dzieci, pokazały  dzieciństwo niekoniecznie magiczne, a także podkreśliły znaczącą rolę dzieci w społeczeństwie.
Praca i poświęcenie Janusza Korczaka – wielkiego przyjaciela najmłodszych, pedagoga, lekarza, psychologa i filozofa –  wzmocniła pozycję dziecka we współczesnym świecie i dała początek dla tak ważnego dokumentu, jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka.

Bądźmy  zatem świadomi tych praw , „pozwólmy dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”.

 

Agnieszka Zatylna

 

Wojewódzkie eliminacje XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

 

W dniu 21 kwietnia 2012 r. w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Jakub Głuchowski z klasy 1 Ta i Marcin Banach z 4 Tb.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, różnice punktowe uczestników niewielkie, a konkurencja duża. W olimpiadzie uczestniczyło 60 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Część pisemna składała się z 50-u pytań testowych dotyczących m.in. ekologii, ochrony przyrody, biologii, geografii. Ostatni etap olimpiady był blisko. Jednakże nie zwycięstwo jest najważniejsze, liczy się także udział w walce.

 

Gratulacje dla naszej reprezentacji.

 
Supermatematyk Email

Dnia 14 kwietnia w Poznaniu odbył się finał konkursu „Supermatematyk”. Konkurs ten odbywa się corocznie dla uczniów województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Do finału zakwalifikowało się siedmiu uczniów z naszej szkoły. 14 kwietnia wszyscy finaliści z Gorzowa pojechali do Poznania walczyć o zwycięstwo. Konkrecja była duża. Ku naszej radości okazało się, że uczeń gorzowskiego Elektryka- Kamil Sujewicz z klasy ITA, wywalczył II miejsce. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się w czerwcu.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu Kamila.

 

 

Magdalena Ludwiczak

 
«pierwszapoprzednia131132133134135136137138139140następnaostatnia»

Strona 132 z 144
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.