Witaj na stronie startowej
Drzwi Otwarte Elektryka

 

Naukowe doświadczenia, komputer w oleju, mobilne roboty, konkursy, fotografia, muzyka, graffiti, małe galerie, film, interaktywne gry komputerowe, ćwiczenia wytrzymałościowe  to tylko niektóre pasje młodych „elektryków”, które przyciągnęły gimnazjalistów na Drzwi Otwarte Elektryka.

31 marca uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji związanych z nauką, sportem i sztuką. Na każdym piętrze rozbrzmiewała muzyka, wabiąca  gimnazjalistów do  ukrytych zakamarków szkoły, w których  mogli odkrywać jej tajemnice. Nauczyciel fizyki  wraz ze swoimi asystentami zamienił swój gabinet w  laboratorium naukowe, w którym uczniowie mogli obserwować, ale również brać czynny udział w wielu ciekawych doświadczeniach.

Można było zapoznać się z wyposażeniem różnych pracowni, w tym pracowni mechatronicznej. Tam największym zainteresowaniem cieszył się robot mobilny, którym można było sterować. Wielu młodych udało się do gabinetu 402, gdzie na co dzień odbywają się  zajęcia z języka polskiego , a który na potrzeby dni otwartych zamienił się w atelier znanego gorzowskiego fotografa Mateusza Miszona tegorocznego maturzysty z klasy 4Tb. Na czwartym piętrze można było  posłuchać progresywnego rocka w wykonaniu pana Tadeusza Kubiaka i  młodych muzyków -amatorów, którzy na gitarach elektrycznych i perkusji tworzyli ciekawe muzyczne aranżacje. Dla niedowiarków  przygotowano również akwarium z zanurzonym komputerem, który wbrew logice działał sprawnie.  Pomiędzy muzyką ,nauką, , sztuką  można było sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną w sali przygotowanej specjalnie na ten czas przez nauczycieli wychowania fizycznego i sportowców naszej szkoły.

Atrakcji było wiele a zainteresowanie gimnazjalistów  olbrzymie. Miejmy nadzieje, że we wrześniu młodzi gimnazjaliści przekroczą progi naszej szkoły jako uczniowie Elektryka.

 

 

 
Gorzowski „Elektryk” zaprasza

 


31 marca w sobotę Zespół Szkół Elektrycznych zaprasza gimnazjalistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Drzwi Otwarte  są okazją dla przyszłych uczniów  i ich rodziców do poznania szkoły i kierunków  w jakich kształci  się młodzież. W tym roku szkoła pragnie zachęcić do nauki w murach „elektryka” nie tylko poprzez edukację ale przede wszystkim przez ukazanie zainteresowań swoich  uczniów, którzy oprócz nauki w szkole rozwijają swoje pasje realizowane w ramach  zajęć pozalekcyjnych.

Na ten dzień  uczniowie przygotowali wiele atrakcji związanych z nauką i nie tylko. Zaprezentują m.in. wybrane elementy pracowni  mechatronicznej,  teleinformatycznej, w których będzie można zobaczyć np. sterowanie robotem mobilnym, symulacje działania układów pneumatycznych i hydraulicznych oraz oprogramowania sterowników PLC i oprogramowania wspomagające projektowanie komputerowe.

Elektryk to nie tylko nauka, będzie tu można  także posłuchać  szkolnego zespołu muzycznego. W międzyczasie  zaprezentują się również szkolne drużyny sportowe. Na gimnazjalistów czeka  wiele atrakcji przygotowanych przez młodzież, która osiąga bardzo dobre wyniki w rankingach szkół a jednocześnie rozwija swoje pasje.

Zespół Szkół Elektrycznych kształci w pięciu zawodach na poziomie technikum: technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik, technik informatyk, technik teleinformatyk oraz w ZSZ w zawodzie : elektryk i monter mechatronik. Szkoła również realizuje wiele projektów unijnych, gdzie uczniowie nabywają nowe umiejętności i kwalifikacje np. uprawnienia do 1kV, prawo jazdy, kursy ECCC itp.

31 marca odbędzie  również finał konkursu wiedzy o Energii Odnawialnej dla gimnazjalistów zorganizowany przez szkołę.

Dyrekcja

Zespołu Szkół Elektrycznych

 
Zbiórka krwi w ZS Elektrycznych

 

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych już po raz 3-ci  honorowo oddali krew.

W wiosennej zbiórce, ku mojej radości, wzięło udział 63 uczniów – mówi  Ryszard Patalas organizator akcji. Zebraliśmy 28 litrów krwi – dodaje po chwili.

Pierwszą osobą, która zasiadła na fotelu, aby oddać życiodajny płyn był Maciej Cichy z klasy 4TD. Spytany o to czy się boi, bez wahania odpowiedział, że nie, gdyż   krew oddaje już po raz kolejny,

Bardzo ważnym faktem okazało się to, iż spośród wszystkich zdających krew, było aż 26 osób, które po raz pierwszy  zdecydowały się  być dawcami. Jedną z takich osób był Ronald Pertek z klasy 3TA, którego spotkaliśmy w poczekalni, kiedy wypełniał ankietę. Zapytany o odczucia, z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że cieszy się, że w taki sposób może pomagać innym. Chwilę później mieliśmy okazję obserwować zadowolonego Ronalda, jak ze zgiętym przedramieniem schodził z fotela po oddaniu krwi.

Mimo, iż „Elektryk” to  przede wszystkim męska szkoła, w zbiórce krwi zdecydowały się wziąć udział  również dziewczyny. Jedną z nich była Ramona Czarnecka z ZDZ w Gorzowie. Jak się okazało na zbiórkę krwi przyszła, ponieważ jej chłopak jest z „Elektryka” i również oddaje krew. - Chcieliśmy zrobić coś wspólnie, a taka  szczytna akcja jest do tego świetnym miejscem – usłyszeliśmy z ust dziewczyny. Wśród    tłumnie oczekujących do rejestracji spotkaliśmy Angelikę Szafrańską, Natalię Niedźwiecką oraz Magdę Przeczywską. Dziewczyny przyszły z sąsiedniej szkoły czyli Mechanika, aby  również oddać krew.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie – ocenili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorzowie Wlkp.

Liczne zaangażowanie młodych uradowała organizatora akcji, nauczyciela W-F Ryszarda Patalasa, który  nie tylko od święta jest honorowym dawcą krwi. Chociaż dzisiaj nie zasiadł na fotelu( tylko dlatego, że zainteresowanie wśród uczniów było tak duże, że zabrakło worków na krew.), obiecał, że odda krew w punkcie krwiodawstwa.

 

 

Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu akcji.

 

 

zdjęcia - Mateusz Miszon

 
UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W TEATRZE Email
środa, 28 marca 2012 06:54

 

 

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiony dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów - festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron "żelaznej kurtyny".
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odwiedzili gorzowski teatr. Podczas wizyty poznali jego historię , dowiedzieli się, jak przygotowuje się spektakl od pomysłu do premiery, spróbowali również swoich sił na scenie, odkrywając w sobie artystyczną pasję oraz zajrzeli za kulisy, na co dzień zupełnie niedostępne dla widzów.

… bo magiczny świat teatru to przecież nie tylko scena, ale i garderoby, charakteryzatornia, pracownia plastyczna i stolarska, a przede wszystkim próby i ciężka, ale jakże fascynująca praca aktora.

 

 

 

Zuzanna Kuźmińska, Agnieszka Zatylna

 
Rozśpiewany „Laureat”
wtorek, 27 marca 2012 09:12

 

 

 

21 marca w Grodzkim Domu Kultury odbyły się eliminacje dla wykonawców z Gorzowa do 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Nasza szkołę w kategorii poezja śpiewana reprezentował Patryk Bąk. Wykonał on dwa utwory śpiewane: „Szalone konie” W. Wysockiego oraz „Nie opuszczaj mnie” J. Brela.


Jury w składzie: Elżbieta Kuczyńska i Przemek Wiśniewski po wysłuchaniu 13 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać tytuł laureata przeglądu powiatowego, a tym samym zakwalifikować do eliminacji wojewódzkich  w kategorii poezja śpiewana Patryka Bąka.

Konkurs organizuje Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przegląd wojewódzki, organizowany przez Żarski Dom Kultury, odbędzie się 13-14 kwietnia w Żarach.

 

Patrykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Opr. Barbara Jastrzębska

 
«pierwszapoprzednia131132133134135136137138139140następnaostatnia»

Strona 136 z 144
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.