Witaj na stronie startowej
ELEKTRYK szukał „ Funduszy Europejskich”

 

W sobotnie  przedpołudnie, kiedy więkoszośc uczniów budziła się ze snu, w oczekiwaniu na wieczorny mecz Euro  2012 Czechy – Polska drużyna Elektryka w składzie Jakub Głuchowski,  Sebastian Cisiuk z klasy 1 Ta wraz z opiekunem mgr Ryszardem Patalasem wzięli w grze miejskiej pt. ”W poszukiwaniu Funduszy Europejskich”

Celem gry było przybliżenie wiedzy na  temat  Funduszy Europejskich, źródeł ich pozyskiwania oraz pokazanie inwestycji na przykładzie Gorzowa, które miały wsparcie Unii Europejskiej. Cała gra była przygotowana w scenerii zagadki kryminalno- detektywistycznej.

Gra rozpoczęła się w Bibliotece Wojewódzkiej gdzie odebraliśmy materiały do gry. Na starcie stanęło 14 drużyn. Gra polegała na odnajdowaniu punktów rozmieszczonych na terenie Gorzowa. Do pomocy mieliśmy  fragment mapy miasta, którą uzupełnialiśmy w trakcie  zabawy. Przy każdym znalezionym punkcie drużyna miała do rozwiązania zadania teoretyczno – sprawnościowe. Po rozwiązaniu zadania ekipa  otrzymywała dalsze wskazówki  do gry.  Do  zaliczenia  było 9 punktów kontrolnych.

Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem łamigłówek słownych np. mieli rozszywrowac hasło z liter na murze mostu Staromiejskiego. Trudnośc polegała na tym, że hasło należało odczytac za z drugiej strony Warty przy pomocy lornetki. Kolejnym zadaniem było zalezienie znaku wyrytego na murach Katedry. Zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi pod Katedrą ruszyliśmy  w kierunku gorzowskiej Filharmonii. W tej konkurencji doskonale spisał się na nasz wychowawca Ryszard Patalas, z którym wspólnie szukaliśmy Funduszy. Celnie wykonał trzy strzały z wiatrówki, które były warunkiem zaliczenia punktu kontrolnego. Następnie udaliśmy się  do Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego – kolejnego punktu na wciąż nie  kompletnej  mapie. Tam po przekazaniu tajemniczo  brzmiącego hasła, otrzymaliśmy wskazówki  do dalszej  gry. Podpowiedź i odkryty fragment mapy zaprowadził  nas na ul. Wyszyńskiego,gdzie po spotkaniu w oko w oko z człowiekiem z mafii i  udzieleniu I pomocy poszkodowanej w nagrodę  dostaliśmy ostatni kawałek mapy, która zaprowadziła  nas  na teren PWSZ na ulicy Chopina. Rozwiązanie ostatniego zadania pozwoliło nam dotrzec do punktu zakończenia gry. Nasza drużyna wystartowała jako 4
w kolejności a na mecie zameldowała jako pierwsza. Kolejnym etapem było rozwiązanie  testu z wiedzy o funduszach europejskich.

Po podsumowaniu wyników pierwsze miejsce zajęła nasza  drużyna. Za zajęcie  I miejsca otrzymaliśmy dla szkoły  urządzenie wielofunkcyjne. Mamy nadzieje że będzie długo służy wszystkim uczniom w Szkolnym Centrum Multimedialnym. Zapraszamy do relacji fotograficznej z gry miejskiej.

Ryszard Patalas

Jakub Głuchowski

Sebastian Cisiuk

 

 
„Elektryk” kibicuje!

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej już się rozpoczęły! To wyjątkowe wydarzenie dla Polaków. Finały Mistrzostw Europy w piłce nożnej odbywają się w Polsce i na Ukrainie między 8 czerwca, a 1 lipca 2012 roku.

W finałowym turnieju udział bierze 16 drużyn, podzielonych na cztery grupy. Do fazy pucharowej awansują zespoły z dwóch pierwszych miejsc w każdej grupie. Od tej fazy gra toczyć się będzie systemem pucharowym: przegrany odpada. W razie remisu zarządza się dogrywkę, a jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, następuje seria rzutów karnych. Finał odbędzie się w Kijowie 1 lipca 2012r.

Drużyny biorące udział w Mistrzostwach Europy:

 

Po dwóch remisach z Grecją i Rosją kwestia awansu naszego zespołu do ćwierćfinału rozstrzygnie się w ostatnim meczu grupowym z Czechami. To spotkanie już w sobotę 16.06.2012r.

 

Kibicujmy wspólnie naszej reprezentacji!

 
BBW na zajęciach w Elektryku

 

W dniu 13.06.2012 r. uczniowie z bbw Centrum Kształcenia we Frankfurcie n. Odrą. uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych wraz z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych.

 

 


 
Wspólnie będą uczyć się zawodu

W Urzędzie Miasta odbyła się uroczysta inauguracja projektu polsko-niemieckiego dotyczącego transgranicznych praktyk zawodowych na poziomie szkolnictwa zawodowego.

W realizację projektu pn. „Ponadgraniczny rozwój kompetencji kadr kształcących z zakresu mechaniki oraz elektryki na przykładzie regionu przygranicznego Wschodnia Brandenburgia-Polska" po stronie polskiej są zaangażowane gorzowskie szkoły - Zespół Szkół Elektrycznych i Zespół Szkół Mechanicznych. To uczniowie tych dwóch szkół wspólnie z kolegami z Niemiec będą uczestniczyć w warsztatach szkolnych, a następnie w praktykach w gorzowskich zakładach – Gomad i Mestil.


Uroczysta inauguracja cyklu zajęć odbyła się dzisiaj tj. 11 czerwca z udziałem wiceprezydent Aliny Nowak. - Celem projektu jest określenie możliwości wprowadzenia transgranicznych praktyk zawodowych na poziomie szkolnictwa zawodowego jako stałego elementu we Wschodniej Brandenburgii oraz w poszczególnych województwach Polski Zachodniej –mówił podczas spotkania Stanisław Jodko, dyrektor ZS Elektrycznych. – To jest szczególny projekt, który pozwoli zacieśnić współpracę pomiędzy szkołami a sektorem prywatnym – tłumaczył Philipp Eckhard z Centrum Kształcenia bbw z Frankfurtu nad Odrą.

Tekst i fot. Anna Zaleska

 

 

źródło: http://www.gorzow.pl

 
zawody wędkarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2012 11:17

 

W nawiązaniu do szkolnej tradycji wędkowania w sobotę, dnia 2 czerwca 2012 r. odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie o puchar Zespołu Szkół Elektrycznych. Zawody zostały zorganizowane we współpracy z Komisją ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wlkp. Wzięło w nich udział 24 uczniów z różnych klas, zarówno doświadczonych wędkarzy, jak i rozpoczynających przygodę
z wędkowaniem.

Spotkanie młodych wędkarzy rozpoczęło się szkoleniem przeprowadzonym przez Jakuba Kowańdy i Krzysztofa Denkiewicza, dotyczącym przygotowania zanęt oraz metod połowów. Po omówieniu zasad regulaminu wędkowania i wylosowaniu stanowisk zawodnicy udali się na wyznaczone miejsca. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwał sędzia główny Marek Przybylski.

Wietrzna pogoda trochę zniechęcała, ryba brała słabo, ale atmosfera do końca zawodów pozostała wyśmienita. Organizatorzy służyli swoją wiedzą i wędkarskim doświadczeniem oraz dbali o bezpieczeństwo nad wodą. Pierwsza ryba zawodów została złowiona na pinkę przez Radka Bojbę.

Po trzech godzinach połowów zakończono zawody. O zwycięstwie decydowała waga złowionych ryb, a końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce - Tomasz Korolewicz  z klasy 1 Ta

II miejsce - Radosław Bojba z klasy 3 Ta

III miejsce - Damian Gubała z klasy 1 Ta

IV miejsce - Przemysław Bobrówko z 1 Ta

V miejsce - Fabian Mickiewicz z klasy 1 Tc

VI miejsce - Daniel Tomaszewski z klasy 1 Tc

Nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych za najdłuższą rybę otrzymał Przemek Bobrówko.

Dyrektor szkoły Stanisław Jodko wraz z przewodniczącym Komisji ds. Młodzieży przy ZO PZW Andrzejem Miszczykiem wręczyli zwycięzcom i wyróżnionym puchary, dyplomy oraz sprzęt wędkarski.

Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim wędkarzom życzymy dalszych udanych połowów!

 

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2012 11:18
 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 147 z 160
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.