Witaj na stronie startowej
WYSTRZELALI DRUGIE MIEJSCE

Zakończyła się kolejna edycja Szkolnej Ligii  Strzeleckiej w roku szkolnym 2011/12. Podsumowanie zmagań młodych strzelców odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Nie zabrakło tam również uczniów naszej szkoły. Drużyna w składzie:

  • Krzysztof Kołoszyc  - 4Tb - karabinek
  • Stala Norbert – 2Te – karabinek
  • Sarnowski Jakub- 3Tc – karabinek
  • Sarnowski Jakub -3Tc – pistolet
  • Miszon Mateusz -4Tb- pistolet

odebrała  puchar za  zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W  klasyfikacji indywidualnej w kategorii pistolet pneumatyczny 2 miejsce zajął  Skowera Jakub z klasy
3 Tc, który odebrał nagrodę oraz puchar.

Podczas podsumowania  Ligii wyróżniono Zespół Szkół Elektrycznych za  wkład pracy w rozwój Ligii Obrony Kraju, wspieranie działalności LOK w szczególności strzelectwa sportowego.
Wyróżnienie   dla szkoły odebrał  v-ce dyr.  Artur  Karasiński.

Wyróżniono również opiekuna szkolnej drużyny ( w tym roku szkołę reprezentowały 3 drużyny)  Ryszarda Patalasa na co dzień nauczyciela W-f i PO

Pozostałe nasze drużyny zajęły odpowiednio miejsca  10( Skład drużyny: Usarewicz Piotr – 3Td, Wolniewicz Mikołaj – 2Tc, Zalewski Michał – 4Td, Donaj Wojciech- 3Ta, Słowiński Bartosz – 2Zm),oraz    2 drużyna miejsce 12 ( Skład drużyny: Tkaczenko Krzysztof -3Tb, Szyfer Michał –1 Zem, Stępkowski Piotr – 3Tb, Dykwald Paweł- 2Tb, Pampuchowicz Przemysław – 2Td). Ogółem w lidze startowało 25 zespołów z  12 szkół  ponadginazjalnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzmy samych celnych  strzałów kolejnych zawodach strzeleckich. Zapraszamy do foto galerii z rozdania nagród.

 

tekst: Ryszard Patalas

zdjęcia: Mateusz Miszon

 

 
Z propozycją pracy dla elektryków


W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie technikum elektrycznego z klasy 4 Ta spotkali się z przedstawicielami koncernu Faurecia Gorzów Sp. z o.o., zajmującego się produkcją wyposażenia samochodowego dla takich odbiorów jak: Audi, Volvo, Opel, Ford, Mercedes i Volkswagen.

Podczas spotkania pracownicy działu kadr przedstawili dynamikę rozwoju zakładu oraz realizację projektów w Kostrzyńsko-Słubickiej Strefie Ekonomicznej, dzięki którym powstał nowy zakład produkcyjny z nowymi miejscami pracy. Następnie omówili warunki pracy i zasady rekrutacji. Zachęcali do absolwentów do złożenia swojej aplikacji podkreślając:

  • ugruntowaną pozycję firmy na rynku,
  • prace z wykorzystaniem nowoczesnego parku technologicznego,
  • możliwość rozwijania umiejętności podczas profesjonalnych szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych.

Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem wysłuchali informacji o możliwości zatrudnienia, ale również zadawali pytania dotyczące podjęcia pierwszej pracy w wyuczonym zawodzie.

 
I SESJA MRM

 

Dnia 19 kwietnia odbyła się  inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa, na której 28 młodych gorzowian złożyło ślubowanie i przysięgało sprawować swoje obowiązki godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro swojego miasta.

Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta został inicjator przedsięwzięcia, Michał Jędrzejczak. Funkcję wiceprzewodniczących będą pełnili: Martyna Zarabska i Janusz Czujko. Sekretarzem wybrana została Sara Czerwińska. Podczas sesji wybrano także dwóch członków prezydium: Natalię Laskowską i Jagodę Szymczak.

Obrady pierwszej sesji wspierali swoją obecnością dorośli.

 

 

 

A.Zatylna

Zdjęcia: B.Jastrzębska

 

W poszukiwaniu mistrza ICT w gimnazjach

 

18 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się konkurs ICT MASTER, który miał wyłonić najlepszego teleinformatyka wśród gimnazjalistów. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie z Gorzowa i rejonu. Zagadnienia konkursu obejmowały wiedzę z szeroko pojętego zakresu teleinformatyki, która jest obecnie uznawana za jedną z ważniejszych gałęzi IT.

Uczestnicy konkursu zmagali się z testem, który składał się z 55 pytań sprawdzających znajomość zagadnień z informatyki i telekomunikacji. Po rozwiązaniu zadań gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat historii teleinformatyki oraz wziąć udział w ćwiczeniu związanym z obróbką i przetwarzaniem sygnałów akustycznych.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń Gimnazjum z Witnicy Ziemowit Wójcik, drugie uczeń Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. Mateusz Najda, a trzecie również uczeń Gimnazjum z Witnicy Marcin Domino.

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych cenne nagrody, umożliwiające dalsze pogłębianie wiedzy z informatyki a pozostali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

Pomimo mało znanej tematyki wśród młodzieży konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zapewne będzie kontynuowany w kolejnych latach. Odbył się on w ramach cyklu konkursów, mających na celu przybliżenie gimnazjalistom zawodów w jakich kształci  Zespół Szkół Elektrycznych.

 

 
MSE Finał PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 kwietnia 2012 11:19

 

Gimnazjaliści w finale konkursu

„Młody Super Elektryk”

 

Dnia 17 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu dla gimnazjalistów „Młody Super Elektryk”. Zorganizowany on został przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gorzowie Wlkp. W finale wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z naszego regionu, którzy okazali się najlepsi w swoich szkołach. Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy z zakresu elektrotechniki i elektroniki.

Test, składający się z pytań zamkniętych i otwartych, rozwiązywało 32 uczniów. W czasie, gdy jury sprawdzało prace, finaliści zwiedzali pracownie Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Grobla 9. Zapoznali się między innymi z zapleczem technicznym laboratorium elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki. W finale pierwsza miejsca, z taką samą ilością punktów, zajęli: Joanna Aniśko, uczennica Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp. oraz Rafał Sibiak z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.. Drugie miejsce zajął Jakub Berezowski z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp., zaś trzecie – Arkadiusz Lisek z Gimnazjum nr 4 w Gorzowie Wlkp.. Jury postanowiło także wyróżnić pięć kolejnych osób z najwyższą liczbą punktów.

Konkurs „Młody Super Elektryk” cieszył się dużym zainteresowaniem, a opiekunowie uczestników zapowiadali już swój udział w następnych edycjach konkursu.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych wartościowe nagrody, a wszystkich uczestników obdarowano drobnymi upominkami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy najlepszym.Tekst: mgr inż. Mikołaj Gierłowski

Zdjęcia: mgr inż. Zbigniew Zygadło

Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 05:48
 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 148 z 158
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.