Lekcja w Wojewódzkiej Bibliotece.
Rok szkolny 2019/2020

Klasy 1BT4, 1ET5 i 1PT5 w ramach lekcji udały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę zatytułowaną „Historia Biblii – Księga, która przetrwała wieki”. Uczniowie wraz z pomysłodawcą wystawy; panem Dariuszem Czyszczoniem prześledzili ponad trzy i pół tysiąca lat historii Biblii. Wnikliwie obejrzeli repliki kamiennych tablic z dekalogiem, zwoje z Qumran oraz kopię Tory. Poznali dzieje pierwszych wydań Pisma Świętego oraz jego tłumaczeń. Mieli także okazję zapoznać się z ofertą biblioteki oraz zwiedzić jej siedzibę. Poznali również dzieje Willi Lehmanna. Ciekawostki, które usłyszeli na pewno pozostaną z nimi na długo.

mgr Danuta Lipińska


 
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.