Pomoc dla Amelii
Rok szkolny 2021/2022


"Amelia ma 13 lat. W grudniu 2020 r, tuż przed świętami Bożego Narodzenia zdiagnozowano u niej białaczkę. Dowiedzieliśmy się, że czeka ją wielomiesięczne leczenie i że konieczny będzie przeszczep szpiku. Ta diagnoza była dla nas szokiem, kompletnie zmieniła życie naszego dziecka i nasze, lecz mimo wszystko byliśmy dobrej myśli. Jednak wkrótce dostaliśmy kolejną, szokującą informację: ani w rodzinie, ani wśród 39 mln osób już zarejestrowanych w ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców, nie ma NIKOGO zgodnego z Amelią.

Szansą Amelii jest więc każda kolejna nowa osoba, która dziś zdecyduje się zarejestrować. Może to właśnie Ty okażesz się być jej bliźniakiem genetycznym, na którego czeka!" - Rodzice Amelii

Moim zdaniem, nikt nie zasługuje na taki los, a w szczególności 13 letnia dziewczynka, która swoje urodziny, święta oraz każdy kolejny dzień spędza w szpitalu.

Dlatego Samorząd Uczniowski uznał, że możemy spróbować znaleźć dawcę! Już dziś w naszej szkole będą wisieć plakaty, które poinformują was o tym, kto może być dawcą oraz jak przebiega taki proces.

A już od poniedziałku, w bibliotece szkolnej ZSE będą stacjonowali wolontariusze, którzy pomogą zarejestrować się i ew. pomóc pobrać wymaz! Zapraszam wszystkie osoby pełnoletnie, które jeszcze nie są potencjalnymi dawcami szpiku do udziału w akcji!


Na oddawaniu krwi zebrało się nas ponad 30 osób, które oddało krew, a wiem, że spokojnie, gdyby czas pozwolił, byłoby nas więcej, dlatego wierzę, że tutaj też zmobilizujemy się do tego, aby pomóc!

 
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.