progeCAD.pl banner
Poszukiwany, poszukiwana
Rok szkolny 2022/2023

W czwartek 23 lutego w auli Zespołu Szkół Elektrycznych odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielką Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Panią Joanną Wiese – st. chor. szt., która zachęcała do wstępowania w szeregi służb mundurowych.

Zebrani mogli dowiedzieć się o specyfice pracy na granicach państwa, wyznaczonych zadaniach oraz wymaganiach, jakie kandydaci powinni spełnić, myśląc o zatrudnieniu w szeregach straży. Sprawność fizyczna, wiedza ogólna oraz znajomość języków obcych, to klucze do sukcesu i zdobycia pracy, która jest wymagająca, odpowiedzialna, ale pasjonująca. Obrona granicy zachodniej, a obecnie zwłaszcza wschodniej, jest priorytetem.

Służba w Straży Granicznej daje możliwości rozwoju zawodowego i cechuje ją szeroka specyfika zadań realizowanych w pionie: granicznym, operacyjno- śledczym, cudzoziemskim, informatycznym itp. W związku z tym funkcjonariusze realizują się w wielu dziedzinach i do ich obowiązków należą np.: patrole, kontrola legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców, interwencje pirotechniczne, badania autentyczności dokumentów. Atrakcyjne może być również wynagrodzenie i liczne dodatki oraz stabilność zatrudnienia. Ciekawostką jest badanie kandydatów do służby wariografem, czyli wykrywaczem kłamstw, więc prawdomówność w cenie. Komu do twarzy w zielonym mundurze, temu będzie też po drodze wstąpić do SG.

mgr Marzanna Cendrowska


 
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.