Twoje życie – twój wybór
Rok szkolny 2017/2018

26 października uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowym przedstawieniu pod niepozorną nazwą „Marionetki” Teatru Wędrownego „Włóczykij”, które zdecydowanie mogło nas zaskoczyć swoją oryginalnością oraz nieprzewidywalną treścią.

Postać, która opowiadała historię z punktu widzenia mistrza marionetek pokazywała nam za pomocą słów i gestów świat pełen pokus i niebezpieczeństw w życiu nastolatków. Mówiła o losach osób, nad którymi próbował przejąć kontrolę, przyjmując stanowisko przyjaciela, sumienia.

Całość tworzyła spójny obraz życia nastolatków narażonych na czynniki życia codziennego i jego zagrożenia. Pokazywał również wpływ różnych środowisk na młodzież, to, w jaki sposób potrafią na nas oddziaływać używki takie, jak narkotyki czy alkohol. Zostały przedstawione także postawy ludzi, którzy stracili kontrolę nad własnym życiem.

Spektakl miał być dla nas przestrogą opartą na prawdziwych historiach, prawdziwych ludziach, którymi moglibyśmy być. Pokazywał dwa różne zakończenia, dwóch przedstawionych sytuacji, które zmuszają nas do przemyśleń na temat tego, kim jesteśmy i do czego dążymy.

Aktorowi – Bartoszowi Marciniakowi, należy się wielkie uznanie za wykonanie oraz pomysł na ciekawe pokazanie problemów, które są tak wszechobecne. Uczy nas, że niezależnie od tego, co spotyka nas w życiu mamy wybór, który podejmujemy sami, a błędy, które popełniamy nie muszą być jedynie naszymi porażkami, ale i nauczką na przyszłość.

Wiktoria Adamczyk – klasa 2 TD


 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.