Wycieczka do Trójmiasta
Rok szkolny 2017/2018

W dniach 21-23 maja uczniowie klasy 2TB i 2TG pod naszym dowództwem zwiedzali  Trójmiasto. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu przez malowniczy terenu Kaszub. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku zobaczyliśmy unikalne w skali świata obiekty, m. in.: najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka, bunkier  TOW „Gryf Pomorski", dom Kaszubów z Kanady czy „dom ustawiony do góry nogami. Z wieży widokowej na szczycie Wieżycy podziwialiśmy niesamowitą panoramę.

Następnie zwiedzaliśmy stadion Energa Gdańsk – kompleks wybudowany na Euro 2012. Na szczęście nikt z nas nie nadepnął na murawę… Kolejny punkt wycieczki  był dla nas szczególny, udaliśmy się na Westerplatte. To tam na cmentarzu żołnierzy polskich poległych w 1939 roku pochowany jest major piechoty Wojska Polskiego Henryk Sucharski – dowódca obrony Westerplatte, którego imieniem została nazwana nasza szkoła. Pamięć poległych obrońców Wybrzeża uczciliśmy równie przy ich pomniku.

W wakacyjny klimat wprowadził nas Sopot – słynny kurort nadmorski. To właśnie tam odpoczywaliśmy na deptaku i na najdłuższym drewnianym molo w Europie. W Gdańsku odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, w którym poznaliśmy bliżej historię wydarzeń sierpniowych z 1980 roku. Mieliśmy okazję zobaczyć legendarną drewnianą tablicę z postulatami strajkujących oraz długopis z wizerunkiem Jana Pawła II, którym Wałęsa podpisał porozumienia sierpniowe. Widzieliśmy także Pomnik Poległych Stoczniowców. Następnie przeszliśmy przez gdańską starówkę, której nieodłącznym elementem jest fontanna Neptuna, Kościół Mariacki czy Dwór Artusa.

Nasza majowa wycieczka była bardzo udana, mieliśmy okazję do integracji klasowej, wspólnej zabawy a także poznania jakże pięknych regionów Polski.

Opiekunowie

Monika Araszczuk

Marcin Stankowski

Karolina Szpiganowicz


 
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.