"Szkoła pamięta"
Rok szkolny 2019/2020

Witold Pilecki to oficer Wojska Polskiego, uczestnik wojny polsko – bolszewickiej oraz kampanii wrześniowej. Jako żołnierz Armii Krajowej pozwolił Niemcom aresztować się, by trafić do Auschwitz i zorganizować tam ruch oporu. Dzięki jego raportom świat dowiedział się o Holokauście. Był także uczestnikiem Powstania Warszawskiego oraz żołnierzem generała Andersa. Po wojnie został torturowany i zamordowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa.

W tym roku minęła 80 rocznica wybuchu II wojny światowej i 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym,  a także dlatego, że zbliżają się dni pamięci o zmarłych, młodzież Zespołu Szkół Elektrycznych włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej ,, Szkoła pamięta”.

W dniu 25 października 2019 r uczniowie klasy 2 TC złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem wielkiego polskiego patrioty pułkownika Witolda Pileckiego.

Paweł Kowalski

Piotr Fedyniuk


 
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.