Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
Etap szkolny – IV Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 08:40

Dnia 13 grudnia odbył się w naszej szkole etap szkolny Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Do zmagań przystąpiło 13 uczniów, w tym: 2 osoby z 1 Tg, 1 osoba z 3 Te, 6 osób z 3 Tg i  4 osoby z 4 Tg. Eliminację szkolne polegały na rozwiązaniu testu wiedzy branżowej, który wymagał od uczestników szerokiej wiedzy. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Dominik Drost 4 Tg oraz Bartłomiej Wąsiel 3 Tg. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w następnych etapach Konkursu.


Oto lista uczestników:

1.       Dawid Kęsik – klasa III Tg

2.       Dominik Drost – klasa IV Tg

3.       Dominik Pasierbowicz – klasa IV Tg

4.       Paulina Sztama – klasa I Tg

5.       Mateusz Marzec – klasa I Tg

6.       Michał Mazurczak – klasa III Tg

7.       Bartłomiej Pryszczewski – klasa III Tg

8.       Bartłomiej Wąsiel – klasa III Tg

9.       Mateusz Pilarczyk – klasa III Tg

10.   Sławomir Stawnicki – klasa III Te

11.   Marcel Czapnik – klasa III Tg

12.   Paweł Prochacki  - klasa IV Tg

13.   Jakub Mermela – klasa IV Tg


Ryszard Michno

Marcin StankowskiEtap szkolny – IV Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej!

 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 grudnia 2018 13:37

7 grudnia 2018 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubuskiego.

Prezes Rady Ministrów przyznaje swoje Stypendium najlepszym uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W roku szkolnym 2018/ 2019 takim stypendystą został uczeń klasy IVTB Stanisław Klat, który na świadectwie ukończenia klasy trzeciej miał średnią 5,56. Stanisław jest także Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

mgr Magdalena Ludwiczak


 
Tradycja wysyłania kart świątecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 grudnia 2018 10:04

Zwyczaj wysyłania kartek świątecznych to tradycja, która ma już ponad 170 lat. Mimo swojej długowieczności wciąż nie traci na popularności – kartki świąteczne wciąż wysyłane  są przez wielu z nas.

Skąd jednak wziął się ten zwyczaj?

Tradycja wysyłania kartek świątecznych rozpoczęła się w Anglii w 1834 roku. Wszystko za sprawą Sir Henry'ego Cole'a, który wpadł na ten pomysł. Pierwszą kartkę świąteczną namalował jego przyjaciel ilustrator John Callcotta Horsley, a przedstawiała ona rodzinę siedzącą przy świątecznym stole.

Nieco później, bo pod koniec 1840 roku kartki świąteczne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie przez blisko 30 lat sprowadzali kartki z Europy, ich masową produkcję rozpoczął w 1875 roku Louis Prang (urodzony we Wrocławiu i uznawany dziś za „ojca amerykańskiej kartki świątecznej”). Kartki stały się tańsze i dzięki temu coraz więcej osób mogło sobie pozwolić na ich zakup.

W latach 10. i 20. XX wieku popularne stało się ręczne wykonywanie kartek w domowym zaciszu.

W Polsce zwyczaj obdarowywania kartkami z życzeniami przyjaciół i rodziny sięga już ponad 100 lat. Na samym początku wysyłano czarno - białe kartoniki. Na jednej stronie znajdował się adres, a na drugiej – życzenia. Następnie, zaraz po odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj, pojawiły się ręcznie malowane pocztówki i zyskały sobie od razu dużą popularność.

Niestety, w dzisiejszych czasach nośnikiem życzeń jest często bezduszny SMS lub email. Elektronika nigdy nie odda tej magii, jaką daje papierowa kartka świąteczna. Przekazywanie życzeń, wdzięczności czy sympatii w formie ilustrowanej wiadomości jest niezwykłą tradycją. Cieszmy się, że jesteśmy jej częścią i pielęgnujmy, tworząc lub kupując piękne kartki i obdarowując nimi naszych bliskich.


Poprawiony: środa, 12 grudnia 2018 10:07
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 grudnia 2018 14:14

Mikołajki, Mikołajowie, elfy, cukierki i rózgi... Grzeczni, niegrzeczni, dużo uśmiechów i zmagania z (wcale nie takim łatwym ) interaktywnym Quizem Mikołajkowym.

Pracowity i pełny magii 6 grudnia zaowocował nagrodą dla klas: 2td, 3Zem, 3Tb i 1Te. W imieniu Mikołaja i Samorządu Uczniowskiego W piątek na 6 lekcji w bibliotece szkolnej zostały wręczone nagrody dla klas reprezentowanych przez: Gabrielę Matecką, Kacpra Góreckiego, Oskara Pondo oraz Krystiana Ludniewskiego.

Samorząd Uczniowski


 
Olimpiada Statystyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 grudnia 2018 07:08

04.12.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych kolejny raz wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej. W bieżącym roku szkolnym do eliminacji w etapie szkolnym przystąpiło 13 uczniów klas trzecich i czwartych. Warunkiem zakwalifikowania do etapu okręgowego było uzyskanie 50% punktów. 12 uczniów przekroczyło próg wymagany przez organizatora Główny Urząd Statystyczny. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i osiągnięte wyniki. Do etapu II zostali zakwalifikowani trzej uczniowie, którzy otrzymali najwięcej punktów:

Sebastian Jerzyński, Paweł Bednarczyk, Mateusz Cybułka.

Organizator ma prawo zakwalifikować dodatkowo 100 uczestników ze wszystkich szkół. Tak więc szansę na dalszy udział w Olimpiadzie mają również uczniowie, którzy osiągnęli mniej punktów ale przekroczyli wymagany próg 50% punktów.

WYNIKI

Anna Raczewska-Franklin


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 144
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.