progeCAD.pl banner
Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
Rowerowa Stolica Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 1 do 30 czerwca, Gorzów Wlkp. jak wiele innych miast w Polsce, po raz kolejny walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Łatwo nie jest, ale możemy pomóc miastu jako społeczność szkolna w zdobyciu trofeum, czy też rozbudowie stacji naprawy rowerów. Jednocześnie warto pamiętać, że możemy zdobyć nagrody indywidualne za przejechane kilometry na rowerze.

W latach 2020-2021, brązowy medal był przewidziany dla każdego, Kto przejechał rowerem przynajmniej 250 km. Srebrny krążek należał się tym podróżującym rowerem, którzy przejechali co najmniej 500 km.  Za „tysiąc” kilometrów i więcej można było zdobyć  złoty medal.

Ze szczegółami dotyczącymi nagród można się zapoznać pod linkiem: https://www.facebook.com/rowerowygorzow.

Do wzięcia udziału, potrzebna jest dedykowana aplikacja, która potrzebna jest do zapisywania przejechanych kilometrów. Aplikacja nosi nazwę „Aktywne miasta” i jest dostępna w „sklepach” z oprogramowaniem.

Do spotkania na rowerowych trasach. Oby wiatr był po naszej stronie.


 
PRZEDSMAK WAKACJI W ELEKTRYKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

3 czerwca uczniowie klasy 1Tb pokonali szlak wodny ze Starego Dworku do Skwierzyny. Opiekunami grupy byli nauczyciele: Lidia Szczerbiak, Bolesław Palka oraz Dariusz Ciuksza. Spływ kajakowy rzeka Obra wcale nie należał do najłatwiejszych, tym bardziej ze rzeka ma liczne przeszkody, a niektórzy siedzieli w kajaku po raz pierwszy. Jednak wszyscy podołali trudom spływu. Uczniowie wykazali się wytrwałością (spływ trwał ponad 5 godzin), umiejętnością współpracy i wzajemna pomocą. Brudni i mokrzy, ale szczęśliwi wrócili na przystań.

Potem był już tylko czas na relaks: pieczenie kiełbasek, plazing i mecz siatkówki plażowej.

To był naprawdę udany dzień!


 
Śladami językowego geniusza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

25 maja uczniowie klasy 1 TK wraz z wychowawcą wybrali się na Akademię Jakuba z Paradyża na uroczyste otwarcie wystawy poświęconej geniuszowi językowemu Emilowi Krebsowi, który to władał 68 językami.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób Emil Krebs uczył się języków obcych oraz jaki wpływ miał jego talent na życie zawodowe i rodzinne.

W dalszej części spotkania nasi automatycy i robotycy zmagali się z pięcioma stacjami konkursowymi, w których to musieli wykazać się znajomością j ezyka niemieckiego.

Spotkanie zwieńczyła rozmowa z Eckhardem Hoffmanem, wnukiem brata E. Krebsa, który z radością odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania.

Uczniowie oceniają wydarzenie jako bardzo udane, tym bardziej że mieli niepowtarzalną okazję „zanurzyć się” w języku niemieckim, gdyż w tym języku odbywała się konferencja. 
"Z nastolatkiem po drodze" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


 
Służba Więzienna w murach Elektryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

24 maja uczniowie klas 3 wzięli udział w zorganizowanym przez szkołę spotkaniu z przedstawicielami służb penitencjarnych. Wychowawca z Zakładu Karnego w Gorzowie (z siedzibą w Wawrowie) interesująco opowiadał o realiach w polskim więziennictwie, zróżnicowaniu zakładów karnych, resocjalizacji i pracy więźniów oraz możliwości uzyskiwania różnych kwalifikacji zawodowych i uzupełniania wykształcenia przez osadzonych.

Z obejrzanej prezentacji uczniowie dowiedzieli się o początkach Służby Więziennej w Polsce, tradycjach zawodu, celach i pracy tych służb mundurowych. Mogli też zobaczyć, w jaki sposób współczesne technologie pomagają funkcjonariuszom w pracy.

Podczas spotkania uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań. Interesowało ich m. in. wyposażenie zakładów karnych, uzbrojenie funkcjonariuszy, możliwość pracy i awansu w więziennictwie, zarobki oraz trudy związane z wykonywaniem tej służby.

Kto wie, może absolwenci gorzowskiego Elektryka zasilą w przyszłości szeregi Służby Więziennej.

Lidia Szczerbiak


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 182
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.