progeCAD.pl banner
Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
ZAPROSZENIE – Przyjdź, Zobacz i Dołącz do Nas !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zespół Szkół Elektrycznych im. mjra Henryka Sucharskiego w Gorzowie Wlkp. to szkoła  z wieloletnią tradycją (w tym roku obchodzimy jubileusz 75 – lecia).

Posiadamy bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, mamy nadaną akredytację OKE Poznań  i jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym dla wszystkich nauczanych zawodów.

Nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce z przedmiotów maturalnych i zawodowych, czego dowodem są wysokie lokaty w „Ogólnopolskim Rankingu Szkół”, mamy szereg przyznanych certyfikatów jak np. certyfikat Lidera nowych technologii, certyfikat „Szkoła ucząca  racjonalnego gospodarowania energią”, certyfikat „Fundacji rozwoju talentów”, a podsumowaniem tych osiągnięć jest przyznany szkole Certyfikat „Wiarygodna Szkoła”. Młodzież bierze aktywny udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych  zajmując czołowe miejsca w kraju.

Zrealizowaliśmy wiele projektów unijnych, dzięki którym doposażyliśmy pracownie i laboratoria naszej szkoły w nowoczesny sprzęt  i pomoce dydaktyczne.

Nasi uczniowie mają możliwość zdobywania w trakcie nauki dodatkowych kwalifikacji np.  1 kV, Akademia CISCO, ECDL, ECC, budowa i programowanie mikrokontrolerów, itp.

Organizujemy praktyki zawodowe w zakładach pracy i firmach usługowych. W gorzowskim „Elektryku” będziesz nie tylko się uczyć i stosować wiedzę teoretyczną w praktyce, ale także rozwijać  swoje zainteresowania i zdobywać dodatkowe umiejętności.

Możesz realizować swoje pasje w kołach zainteresowań: krótkofalarskim, fotograficznym, filmowym, dziennikarskim, muzycznym, prowadzonych przez hobbystów  i profesjonalistów.

Wszystkie obiekty są całodobowo monitorowane, co wydatnie wpływa na poziom bezpieczeństwa.

Dla uczniów spoza Gorzowa szkoła zapewnia miejsca w swoim internacie „AMICUS”.

Absolwenci Szkoły Podstawowej, dołączcie do nas !. Możesz podjąć naukę w zawodach:

Technikum :

1. Technik elektryk,
2. Technik elektronik,
3. Technik informatyk,
4. Technik teleinformatyk,
5. Technik mechatronik,
6. Technik energetyk,
7. Technik OZE,
8. Technik programista,
9. Technik automatyk,
10. Technik robotyk.

w Branżowej Szkole I Stopnia :

1. Elektryk,
2. Elektronik,
3. Elektromechanik,,
4. Automatyk,
5. Mechatronik,
6. Monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych.Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na stronę naszej szkoły www.elektryk.gorzow.pl lub jak będzie taka możliwość  odwiedź nas w realu :)

 
Sukces młodych wynalazców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

30 marca 2021 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wlkp. odbyły się eliminacje okręgowe XLVII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B – Wynalazczość dla okręgu Lubuskie Północ. Zgodnie z przewidywaniami:

1 miejsce zajął Jakub Pawłowski z 4 Tb technik mechatronik.

2 miejsce Kacper Snopek z 3 Tc technik automatyk.

Obaj uzyskali tytuł laureata okręgowego i będą reprezentować okręg na zawodach III stopnia - finale ogólnopolskim.

4 miejsce uzyskał Dawid Hajduk z 3 Tc technik automatyk. Zespołowo kolejny raz wygrała drużyna Zespołu Szkół Elektrycznych

Cała grupa była przygotowywana przez mgr inż. Ryszarda Miąsko

 
Nasi Energetycy wśród najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Uczniowie naszego Technikum w Zawodzie Technik Energetyk wystartowali w 7. Konkursie Wiedzy o Energetyce Politechniki Warszawskiej. Ma on zakres ogólnopolski a w tym roku odbywał się w całości online. Etap eliminacyjny odbył się 12 marca, a po nim trzech naszych uczniów: Hubert Szala, Michał Olbryś oraz Jakub Białczak zakwalifikowało się do etapu finałowego.

Na finał, który odbył się 8. kwietnia uczniowie musieli się przygotować nie tylko z szerokiego zakresu wiedzy, ale także stworzyć projekt według ogólnych wytycznych.

Po bardzo wnikliwej analizie prac przez Komisję konkursową oraz szeregu pytań, na które odpowiadali finaliści, Hubert Szala zajął ex aequo trzecie miejsce, a tym samym stał się laureatem i otrzymał indeks na kierunek Energetyka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Warto zaznaczyć, że zarówno Michał jak i Jakub odnieśli bardzo duży sukces, dostając się do finału, są bowiem dopiero uczniami drugich klas.

Wszystkim trzem należą się zatem gratulacje.


Więcej szczegółów na stronie internetowej konkursu:

https://konkursenergetyczny.itc.pw.edu.pl/?page_id=48


 
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


 
Finał XLIV OOWEE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Z dumą zawiadamiamy, że uczniowie gorzowskiego "Elektryka" nie ustępują  czołowych miejsc uczniom z całej Polski. Pięciu reprezentantów Zespołu Szkół Elektrycznych oraz zostało finalistami i laureatami  XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Kacper Snopek zajął II miejsce w Polsce w grupie automatycznej, a Dawid Hajduk zajął III miejsce w tej dziedzinie i uzyskali tytuł laureata.

Wysoki poziom utrzymał finalista Michał Piekutowski zajmując VIII miejsce w grupie informatycznej. Na liście finalistów zapisali się wśród mechatroników Wiktoria Masiukiewicz (X miejsce) oraz Konrad Melling (XII miejsce).

Przez cały piątek, 26 marca 2021r. najlepsi uczniowie z całej Polski wytężali swoje umysły i zdalnie, za pomoc platformy MS Teams, odpowiadali na pytania komisji finałowej. Ich zdolności zostały docenione, politechniki na nich czekają. Gratulujemy !!


 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 12 z 175
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.